Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1.5 Hete indítottam egy új...

Bisco kérdése:

1.5 Hete indítottam egy új akváriumot (120l). Kilenc nap után megjelent az alga, néhány növény levelén, valamint a köveken. Én csináltam valamit rosszul vagy ahogy beindul, beérik az aksi akkor az alga is eltűnik majd?

Figyelt kérdés

Növények nevét sajnos nemtudom, de 12 darabot vásároltam, amik szépen hajtanak, nőnek. Tettem bele Sera Nitrivec-et kezdésnek, Sera Aquatant, valamint növénytápot 1 hét után. Halak még nincsenek benne, legalább 2-3 hetet szeretnék várni mielőtt betelepítem.

Talaj: JBL Manado (8-10 cm), szűrő: Eheim aquaball.


2011. márc. 17. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdeti barna alga szokott lenni, attól nem kell megilyedni, segíti a víz beállását, de ha nem tűnik el,

akkor picit emelni kell a fényerőt, és esetleg az idő intervallumot, és rakni bele 10db törpe szívóharcsát, azok megeszik.


Ha zöld algád van akkor pedig vissza kell venni a fényből és sűrűbben vizet cserélni.

2011. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Azokat a leveleket ahol van, érdemes levágni?
2011. márc. 17. 14:51
 3/4 Doruss ***** válasza:
Szerintem nem. Legalábbis még nem. Várj még, egy idő után hátha eltűnik, vagy ha veszel algaevőt, akkor azok leeszik. Ha nem tűnik el, próbáld meg letisztítani, és ha semmi nem válik be, csak akkor szedd le. Amúgy zöld vagy barna alga?
2011. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Barna, és néhány úgy lebeg a növény levelén mintha egy hajszál lenne rajta:S. Letörölgettem a levelekről ahol tudtam. Mértem nitrit értéket, magasabb a megengedett 0-nál (5 körüli) a PH érték 8, nitrát a megengedett szinten belül van.
2011. márc. 17. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!