Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat vegyek az...

Milyen halakat vegyek az akváriumba?

Figyelt kérdés

120 literes.

milyen halak illenek bele??és milyen növények?


2011. márc. 17. 13:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
75%
Hát nekünk vegyesen vannak benn halak pl:algaevő,zebradánió meg ilyenek.Növény is több van benn
2011. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gfero ***** válasza:
40%
10 db neon 10db zebradánio,10db petitella.6db törpeszívóharcsa...vagy 1 pár ajakos gurámi,1pár mézgurámi,1 pár törpegurámi,1 hím 3dbnőstény gyöngygurámi,1 pár márványgurámi,1 db hím betta 3 nöstényel
2011. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ebbe már elég sokfélét lehet venni, a kérdés inkább az, hogy mi tetszik neked
2011. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

és aranyhal mellé milyen fajtákat érdemes tenni ?

és mennyi aranyhalat lehet max. rakni ebbe az akváriumba??

2011. márc. 17. 15:34
 5/11 anonim ***** válasza:
mehet pl. 4 szumi, 3-4 rézlazac, 2 vietnami alganyaló
2011. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
aranyhalat ebbe az akváriumba rakhatsz kettőt. vigyázz azomban, hogy olyan növényekkel társítsd, amik bírják a hideget. legjobb ha 20 fokot állítasz be. növénynek ajánlom a lándzsás vizipáfrányt, vagy a a kanadai átokhínárt. mehet bele még gömbmoha, forrásmoha, májmoha v ambúlia. mellé társnak a paradicsomhalat ajánlanám, bár én még nem tartottam vele, szerintem jól megférnének egymás mellett
2011. márc. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
25%

nekem volt halam.sajnos meghalt.

sziámi harcos halat vegyél. ez a neve. nagyon gyönyörű, mikor az uszonyait szétterjeszti.

2 hímet ne tegyél egy akváriumba!megölik egymást!

amikor egy nőstényt beteszel a hím mellé, vagy fordítva, akkor tedd be az új halat ZACSKÓBAN a másik mellé.azért kell, hogy megszokják egymást.ha nem így teszed, akkor elkezdik csípni egymást, és a hím meghal. :((

VISZONT AMIKOR MÉG ZACSKÓBAN SZOKJÁK EGYMÁST, AKKOR AZ ELSŐ PERCEKBEN NAGYON GYÖNYÖRŰ A HÍYM.OLYAN MINTHA FELBORZOLNÁ MAGÁT.

2011. márc. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gfero ***** válasza:
100%
szerintem a paradicsom hal olyan szépen lecsipkedné az uszonyait az aranyhalnak hogy egy élvezet lenne végignézni.
2011. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, ismét elhangzott jópár hülyeség, ezért veszélyes erre az oldalra járni.


Az aranyhal hidegvízi, csak akkor tartsd őket, ha mást már nem szeretnél az akváriumodba. 120 literben 3-nál többet nem szabad tartani, így is nagyon figyelni kell a szűrésre, és a hőmérséklet nem mehet 22 fok fölé. Növénynek nagyon jó az anubias, hólyagos vízikehely, jávai moha, illetve amiket a másik válaszoló már említett. Nálam tavirózsa és kagylótutaj is van, de ezeket nem egyszerű ekkora helyen nevelni.


A másik amit tehetsz, hogy egy trópusi akváriumot rendezel be. Ebben többféle békés rajhalat tarthatsz, erre gfero mondott jókat, de rengeteget találsz még diszhal.info-n is a ponty és pontylazac félék között. Gondolkozhatsz elevenszülőkben is, illetve a gurámi is jó választás. A növények itt a világításod mértékétől függnek majd.

2011. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt mondjátok meg nyáron hogy lehet aranyhalat tartani?

Mivel hűtöd? Jégkockákat dobálsz be óránként?

2011. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!