Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hasvízkór hogy terjed? Mert...

A hasvízkór hogy terjed? Mert van kétféle ugy tudom.

Figyelt kérdés
Van a fertőző, meg a nem fertőző változata azt hiszem. A sziámi harcosom mutatta a betegség jeleit, de a többi hal jól volt/van. Azt hiszem ez a nem fertőző változat. Mégis kicsit aggódom, mert az ancim az éjjel belakmározott belőle. Nem tudtam ,hogy elpusztult a sziámi, este még evett is. Semmi gyógyszert nem tudtam szerezni hasvízkórra amugy sajnos.
2011. márc. 19. 11:39
 1/1 Platypus ***** válasza:
Százféle is van. A halak szervezete bármilyen testüregbe jutó fertőzésre reagálhat hasvízkórral. A fertőzés miatt törmelék kerül a vesékbe, ez okozza a hal feldagadását. Ez lehet klasszikus, halról halra terjedő fertőzés, vagy alapvetően ártalmatlan mikróba, ami egy legyengült halat betegít csak meg.
2011. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!