Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon a halak megismerik a...

Doruss kérdése:

Vajon a halak megismerik a gazdájukat? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Mikor bedugom a kezem az akváriumba, a halaim (leginkább a guppik, a neonok túl félénkek) odagyűlnek a kezemhez, az ujjaim közt bújkálna, a tenyerembe úsznak... ki is tudom simán fogni őket a kezemmel. És rágcsálni is szokták az ujjaimat. Viszont ha egy idegen nyúl be az akváriumba, akkor jóformán nem is csinálnak semmit. Néha odamennek hozzá, de nem csinálják azt, amit nekem. Vajon megismernek?
2011. márc. 19. 14:54
1 2
 1/19 anonim válasza:
hát nem vagyok egy haltudós, de amit írtál az csak jelent valamit. :) Szerintem van rá esély. Igen
2011. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
nem hinném, mivel 3 másodperces a memóriájuk...
2011. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem nem ismernek meg ...az idegrendszerük nem elég fejlett hozzá.

Esetleg éhesebbek mikor te nyúlsz be..

2011. márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen, abszolút képesek felismerni!
2011. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
...és a három másodperces legenda is csak egy kitaláció.
2011. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

a 3 másodpercet memóriát cáfolnám, ugyanis minden reggel amikor felhúzom a redőnyt, és fényt kap az akvárium, a halak megőrülnek, az felém úsznak amerre megyek, egészen addig, amíg meg nem etetem őket. sőt! már azt is megszokták, hogy a kaja egy sárga tégelyben van, így mikor közelebb rakom azt az akváriumhoz, felismerik, közel úsznak hozzá, majd enni akarnak. kipróbáltam más színű tégellyel is, semmi reakció.

a kérdéshez pedig, nem, szerintem nem ismernek fel, vagy csak a "kenyéradót" benned ;D

pedig de szép is lenne... ;)

2011. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Akkor mégegyszer.

LLaassaann mmoonnddoomm,, hhooggyy mmiinnddeennkkii mmeeggéérrttssee::))

A díszhalak meg tudják különböztetni az embereket, és felismerik a gazdájukat!

2011. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

ó köszönjük szépen az információt ;D

akkor biztos csak az enyémek ilyen bunkók, hogy egyébként sz.arba se vesznek, ha nem kaját viszek ;D

2011. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem felismerik a kezed, más a formája, vagy az illata, megszokták, hogy nem bántod őket és kaját adsz. Arra szerintem nem képesek, hogy felismerjék benned a személyt, csak mint egy más valamiktől különböző, jó dolgokkal kapcsolatban álló valamiként reagálnak a kezedre. Arra sok példa van, hogy az üvegen keresztül is felismerik azt az embert, aki enni ad, és reagálnak rá, míg másokra nem, tehát valamilyen szinten látvány alapján is képesek különbséget tenni emberek között. A látásuk bizonyítottan pocsék, de talán színek vagy mozgás alapján képesek embereket és kajásdobozokat felismerni.
2011. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:38


Attól, hogy szarba se vesznek, még felismernek. Mint ahogy azt is, hogy épp nem viszel kaját.

2011. márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!