Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 0,725 watt/liter világítás...

Doruss kérdése:

0,725 watt/liter világítás milyen erősségűnek számít?

Figyelt kérdés
Közepes fényigényű növényeket már tarthatok alatta? És vajon az eleocharis parvula megmaradna ilyen fényviszonyok között? Mert azt írják róla mindenhol, hogy gyenge világítással is elél, de tapasztalatokból azt hallottam róla, hogy nem.
2011. márc. 20. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium?
2011. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Platypus ***** válasza:

Viszonylag erősnek számít. Közepes fényigényűnek nevezett növényeket nyugodtan tarthatsz alatta. A parvulával nincs személyes tapasztalatom, valószínűleg megmaradna, de kérdéses hogy mennyire nőne. Kérdezz rá itt:


[link]

2011. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletesen elég.Kérdés milyen magas az akid.Milyen szinü a talaj.Van-e olyan növényed ami a felszinen úszik.Tehát takar -e a fényből.Nálam ennél egy kicsit kevesebb a fény és mégis szépen megélnek a növényeim.Persze tápozás és rendszeres vízcsere mellett.A parvula tényleg igényes a fényre de szerintem tápozással rá segíthetsz az életbentartásához.
2011. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez egy közepes-erős fény ami neked van, de én azt láttam boltban, hogy a parvula még erős fény mellett is megbarnult co2 nélkül, ezért nem mertem venni soha.


Ami 100% hogy megmarad az a Lilaeopsis és az Echinodorus tenellus. A Lilaeopsis olyan 8-10cm magas nálam.

Az echinodorus meg olyan 15cm magasra nő.


Javasolták nekem egyszer a Cryptocoryne parva - t hogy az milyen jó, csak olyan drágán adák hogy nem vettem.

Meg az annyira nem is tetszett.


Most Hemianthust is tartok, ahhoz kell táptalaj.

Próbáltam sima kavicsba is, de úgy nem jó. A talajba szebb.


A Lilaoepsis viszont kavicsba is ugyanolyan jól néz ki, mint földbe, annak tökmindegy.

2011. márc. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez egy erős világítás, szerintem megpróbálhatod alatta a parvula-t.

Viszont, ha már ennyi fényed van, akkor tarts rengeteg növényt és tápozz, és szenezz minden nap, különben algatengerré változik az akid.

2011. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Murr: mit jelent az, hogy szenezzek?? Egyébként sok növény van és tápozok is. Azért elég a heti 30%-os csere?

Amúgy most kezdek jobban belemélyedni a vízinövények tartásába, és egyébként van táptalaj is, az akvi 54 literes (ebben kb. 40 liter a víz a talaj meg ilyesmik vízkiszorítása miatt) és 30 cm magas. És felszínen úszó növényeim nincsenek.

Köszönöm a segítséget!

2011. márc. 20. 15:35
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként a talaj barnás színű. (JBL Manado) és alatta JBL AquaBasis táptalaj van.
2011. márc. 20. 15:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az aki mérete nem a vízmennyiség miatt fontos, hanem a térfogat/felület arány miatt.

54 liternél 0,7 W közepesnek számít.

(szén, pl easy carbo)

2011. márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A szenet a szén-dioxidra értettem. Vagy valami folyékonyat használj (pl. easy carbo, ahog előttem írták), vagy palackos rendszert, ha megteheted.
2011. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja ha csak 30cm magas az akváriumod akkor ez így egy erős fénynek számít. Tudod azért az se mindegy milyen magasról világítasz.


Végülis ha táptalajod van, akkor próbáld ki a parvulát,

mert ahol boltba láttam ott nem volt talaj, és úgy barnult meg 1-2 hét után. De hát a talaj is sokat számít.


Mondjuk egyet vegyél aztán teszteld, elképzelhető hogy nálad megmarad. Ha még 1 hónap mulva is szép, akkor lehet venni többet is hogy gyorsabban befüvesítse az egészet.

Aztán majd fotózd le hogy lássuk :)

2011. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!