Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó, ha átfolyik a íz az egyik...

Jó, ha átfolyik a íz az egyik akváriumból a másikba?

Figyelt kérdés

Nagy akvarisztikai boltban láttam ezt. Volt egy vagyis két növényes akvárium, és az egyik magasabban, és átfolyt a víz a másik akváriumba. Mint egy víz esés, csak kicsiben.

Jó ez?

Meg lehet csinálni, vagy nagyon nehéz?


2011. márc. 20. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Jó, persze. Mondjuk az főleg a látvány miatt volt megcsinálva így,ha te halas akit szeretnél, akkor mindkettőbe kell külön szűrő a vízforgatás miatt. Viszont, ha az egyik akváriumot szűrőakinak csinálnád meg, akkor az egy teljesen jó megoldás. Nekem is ilyen külső szűrőm van.
2011. márc. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem jó mert ha egyik akváriumba betegség van a másikat is megfertőzi
2011. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Se nem jó, se nem rossz különösebben. Ilyen szempontból nincs jelentősége. Általában egy boltba valami figyelemfelkeltő, látványos dolog kell, mint pl egy ilyen megoldás.

Egyébként én már nagyon rég óta nagyon sok boltban láttam ilyet.

2011. márc. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ívesen kell levágni a magasabbik üveg falát, hogy ne follyon mellé a víz.


Így 1db vízpumpával tudsz forgatni több akváriumnyi vizet.


A legalacsonyabb akiba van a pumpa ami szívja, és a magasba meg folyik vissza a víz, e kettő közé pedig lehet egy külső szűrőt rakni.


Vizcserekor, elég csak a nagy akiba önteni a vizet,

és egyből megtellik a többi is, ilyen szempontból praktikus és szerintem ezért csinálják így a boltban.


Persze növényeshez jó, és ha 1-2 halacska van benne úgy is jó, de sok hal esetében már félő hogyha az egyik beteg, akkor mindet megfertőzi és az úgy nem kellemes ha mindet kezelni kell.

2011. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

"A legalacsonyabb akiba van a pumpa ami szívja, és a magasba meg folyik vissza a víz, e kettő közé pedig lehet egy külső szűrőt rakni."


Ha van egy külső szűrőd, akkor minek a plusz egy pumpa? A külső szűrő szívóágát berakod a legalacsonyabba, a nyomót meg a legmagasabba.


Azt az íves kivágást se értettem pontosan. Biztos van olyan is, de amiket én eddig láttam semmi ív nem volt bennük.

2011. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Neem hát vagy pumpa, vagy külső szűrő.


Ívesen, pl egy kész kocka akvárium egyik oldalának a tetejéből kivágsz egy kanyart, vagy azt az oldalát rövidebbre csinálod, úgy ragasztod alapból az akváriumot, mert ha minden oldala egyforma, akkor kifolyik a tetején a víz.


Amit én láttam, ott még a két akvárium össze is volt ragasztva egymáshoz, hogy a kettő közé se follyon be a víz.

2011. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!