Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sz egyik xifómnak az uszonya...

Edi0617 kérdése:

Sz egyik xifómnak az uszonya végén ilyen fehér valami van de nem is nagyon úszkál. Ettöl a többi halam is beteg lehet? Mit csináljak vele? Velük

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 22:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez úszórothadás lesz.

Hány literes az akvárium, hány halat tartasz?

Szűrő, fűtő van-e?

Milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz?

2011. márc. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

25 literes az akvárium van benne két gurámi két molly és két xifó

fűtő és szűrő is van,

ezzel a vizcserével vagyok mindig bajba mert nem tudom h egy ekkora akváriumba mennyi vizet kell lecserélni és milyen időközönként?

a többi halam elkaphatja ezt a betegséget?

2011. márc. 21. 22:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Aha... A halaidnak nem sok van hátra, mert a saját ürülékükbe fojtottad bele őket... 100-150 liter közötti akváriumra lenne szükségük, nem csoda, hogy haldokolnak. A betegség a legkisebb bajuk, már valószínüleg mind legyengült és mind fertőzött. A kezelésre ilyen körülmények között esély sincs. Mondjuk naponta 5 liter víz lecserélésével valameddig életben tarthatóak lettek volna, mostmár így sem valószínű... (egy normális akváriumban heti 30% kell, de itt olyan hamar felgyülemlenek a bomlástermékek, hogy ez édes kevés...)


Amit tehetsz: beszerzel egy normális méretű akváriumot és megadod nekik a szükséges gyógyszereket. De nem a jövő héten, hanem már holnap.

2011. márc. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már 1 éve megvannak a halak és eddig ez pusztult el most,azt mondták h ennyi halat tarthatok egy ilyen akváriumba.
2011. márc. 21. 23:47
 5/13 anonim ***** válasza:

Ennyit igen, csak nem ezeket.

Az elevenszülőidnek is, meg a gurámiknak is olyan 100 lityó körül van az alja, amitől viszonylag normális körülményeket lehet biztosítani.

Ezen kívül rajhalakat csapatostól kell tartani, nem párban, mert úgy nem érzik biztonságban magukat, és ez hosszú távon szintén egy általános gyengeséghez, betegeskedéshez, és pusztuláshoz vezet.

2011. márc. 22. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gfero ***** válasza:
61%
aquafuran+parakillel vagy tetra general tonical kezeld.de a xifoknak meg nem tudom milyen gurámid van tényleg egy 100 literes kellene.vagy veszel egy ekkorát vagy elajándékozod ezeket a halakat persze csak miután meggyógyultak. vagy veszel ha nincs helyed meg pénzed egy kb50 literest és ebbe teszel megfelelő halakat. egy 50 literest 3-4000 ft-ért kapsz és a fűtő+szűrőd lehet hogy jó bele.
2011. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

gfero:

Most komolyan vegyszert ajánlasz, mikor 25 literes szarban vannak a 10 centi felettire növő halak? Te is tudod, hogy amíg ebben döglődnek, többet árt a vegyszer, mint használ.


kérdező: 1 éve biztos, hogy nincsenek abban, ha már név nélkül írsz, legalább ne hazudj...

2011. márc. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gfero ***** válasza:
murr.ha nem olvastad végig azt írtam hogy ajándékozza el vagy vegyen megfelelő akváriumot de előtte meg kell gyógyítani most ez az akvárium lesz a kórház kezelésnek megfelel de haltartásra még egyszer leírom hogy nem alkalmas.de kezelés nélkül biztos elpusztulnak.de nagy a valószínűsége hogy így is ha sokáig maradnak benne.elajándékozni betegen meg nagyon nem illik.
2011. márc. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gfero ***** válasza:
de ez a betegség a szennyezett víz,nem megfelelő táplálkozás,más halak által okozott csipkelődések,sérülések miatt alakul ki magyarul a rossz tartási körülmények miatt.ha van pénzed mihamarabb szerez be egy sokkal nagyobbat.pórszívozd le az alját 30%-os vízcserével de legyen pihentetett a víz vagy használj vízelőkészítőt.azért nem lehet valami szép látvány hogy szegény halak oda be vannak zsúfolva.
2011. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
attol hogy te ilyen nagy haltudós vagy attol még nekem 1 éve vannak az akváriumba ezek a halak és ez az egy pusztult el most,attol hogy ez neked olyan hihetetlen,engem nem érdekel,nem azt kértem h fikázz le hanem hogy normálisan irjon aki ide ir.
2011. márc. 22. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!