Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hasznos vagy káros a hegyes...

Hasznos vagy káros a hegyes hólyagcsiga? Milyen gyorsan szaporodik, mennyi idő alatt kelnek ki a peték.

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem vannak ilyenek, szerintem aranyosak. Nincs velük baj, de el tudna kaszporodni rendesen. Viszont ha Easy carbo-t adagolsz, akkor valamennyi megdöglik, vagy ha veszel egy csigaevő csigát az is visszaszorítja a szaporulatot.
2011. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kaszporodni helyett szaporodni
2011. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gfero ***** válasza:
az a gond velük hogy nagyon gyorsan elszaporodnak.
2011. márc. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És az miért baj?
2011. márc. 22. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam is vannak, semmi gondom velük. Havonta egyszer kiszedek egy nagy adagot, így soha nincs túl sok belőlük az akváriumban. Azért baj, ha sokan vannak, mert oxigént használnak és ürítenek, ezzel "kiszorítják" a halakat, túlterhelik a vizet.
2011. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Doruss ***** válasza:
Szerintem nem károsak. Nekem is vannak. Elég könnyű kordában tartani a szaporodásukat, a petéi fehérek, és átlátszó zselészerű anyagban vannak. Ha nem akarsz túlszaporulatot, csak szedd ki a petecsomókat és húzd le a vécén.
2011. márc. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ivanka13 válasza:
Az a gond velük, túlszaporodnak. 1 hete vettem 3 csigaevő csigát, remélem azok majd besegítenek, egyébként naponta szedegetem őket. Elvileg a növényeket ezek nem bántják, túl gyenge a rágójuk hozzá, tehát bizonyos mennyiségig hasznosak, mert pusztítják az algát és a maradékokat. Én úgy olvastam, akár 2 hét is lehet a pete kikelése, ezért ha nem akarod növényekkel behurcolni, minimum ennyi idő kell a növénykaranténhoz.
2011. ápr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!