Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Első (30%os) vízcserém lesz...

Első (30%os) vízcserém lesz hétvégén és volna pár kérdésem!?

Figyelt kérdés

Aranyhalam van(1darab,de hévégén szeretnék neki egy párt)úgy tudom,mivel megeszi a növényzetet,nem tanácsos telepíteni bele élőt,de valamit mégis muszáj...A Jávai mohát olvastam,hogy az a legjobb aranyhalas akváriumba.Ezt vízcsere alkalmával telepíthetem a gyökeremre?Az új vízbe kell tennem valamilyen szert?(klórtalanító,stb.)

nincs vízfűtőm még,de hévégén veszek azt is,csak nem tudom,hogy az hogy működik?!Azzal be tudok neki állítani egy 20-22 fokot és azt tartja?Most olyan 23fokos a vize,de nyáron nem akarnám,hogy hőgutát kapjon.A fűtő erre a célra használható?nem fűteni,hanem hidegen tartani...


2011. márc. 23. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Uhh... Ne vegyél fűtőt, természetesen nem tud hűteni. Ezt az akvárium fedetlenül hagyásával és ventillátorral tudod nyáron elérni.

A cserevízbe nem kell semmilyen szer, csak hagyd egy napig állni.

Lehet növényes aranyhalas akváriumot csinálni, gyünyörűen megmaradnak: microsorium fajok, hólyagos vízikehely, crypto fajok, anubias fajok, valisneria, kagylótutaj, tavirózsa, jávai moha. Csak az mondja, hogy nem érdemes növényt telepíteni, aki teljesen hülye hozzá...


Azt ugye tudod, hogy egy aranyhalnak a minimális akvárium méret 100 liter? Viszont társas lények, legalább 3-at kellene tartani olyan 150 liter körüli akváriumban.

Egy példa:

[link]

2011. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 aranyhalnak már legalább 100 literes akvárium kell, remélem most sem 10 literesben van. A vízcserét nem úgy kell csinálni, hogy lecseréled az egészet, hanem a víznek a 20-30%-át leszívod (ilyenkor szoktuk az aljzatról is a koszt leszívni), majd ezt a mennyiséget pótlod 1 napig pihentetett vízzel (csak halazáshoz használt új vödörbe engedsz csapvizet, hagyod állni 1 napig, akkor kimegy belőle a klór, beállítod a hőmérsékletét és mehet az akváriumba). Semmilyen szert ne használj!! Amit esetleg tehetsz bele az JBL Biotopol, Sera Nitrivec vagy Tetra Aquasafe. Semmi más, ezek vízelőkészítők, megkötik a nehézfémeket, de a klór majd kimegy belőle magától az alatt az 1 nap alatt, semmi mást ne használj mert csak ártasz vele!

A fűtő meg azért fűtő, hogy melegítse a vizet. Nem tudom hogy gondoltad, hogy majd szinten tartja neked a 20-22 fokot, ha a szobában van mondjuk 30 nyáron. :) Egyszerűen ha melegebb a víz, addig nem fog bekapcsolni, amíg le nem hűl a beállított hőfok alá. Felesleges venned aranyhalhoz, mert a szobában eleve 20 fok körül van és az bőven elég. A vízcsernél ezért neked nem is kell törődnöd a hőmérséklettel, mert 1 nap alatt fel fogja venni a víz azt a hőmérsékletet, ami az akváriumban is van.

2011. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm...A fűtőt azért kérdeztem,mert nm tudtam elképzelni,hogy ez működhet-e így.Egyenlőre egy 70lieresem van.A következő kérdésem az lett volna,ha kész a hely és meg van a 150lieres,hogy abba majd,ha minden kész, hogy tegyem át őket?De az sztem csak nyáron lesz meg.Addig 2en el vannak ebben,még kicsik,nem?
2011. márc. 23. 10:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha meglesz a nagyobb akvárium akkor indítsd el, járasd 1-2 hétig és azután rakd majd át a halakat.


Illetve ha sürgős a dolog akkor indítsd el, járasd 24 órát majd szívj le belőle 70 liter vizet és a régi akvárium vizével együtt telepítsd át őket.

2011. márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

70 liter nyárig két kisebb akarnyhalnak elég. Ha majd meglesz a 150-es, akkor vedd ki a két halat egy vödörbe, a saját vizükbe. Utána pakolj át mindent a nagyba, a megmaradt 60 liter vizet is. Előtte tegyél félre annyi vizet állni, amennyit csak tudsz. Ha kész a nagyakvárium, benne van a régi víz + a friss új (nem baj, ha nincs tele, majd később még pótolod), akkor mehetnek bele a halak, nem kell semennyit sem várni. A régi szűrőt is tedd bele, vigyázz, hogy ne álljon sokáig, mert ha nem működik, kipusztulnak benne a bacik. Viszont egy ekkora akváriumba valószínűleg nagyobb szűrő kell majd, 150 literre olyan 1000 liter/óra már jónak mondható. Nomeg egy külső szűrőn is érdemes elgondolkozni, bár az enyémek elvannak nélküle, de a vízcseréket be kell tartani.

Nagyon fontos még az etetés: csak aranyhalaknak való jó minőségű, könnyen emészthető táppal etesd őket, illetve csinálj egy mixet: főzz borsót, kukoricát, spenótot, répát, csalánt, cukkinit (stb.) puhára, daráld le nekik, keverd össze egy kevés fagyasztott szúnyoglárvával vagy artemiával és tedd be a fagyóba. Ebből adj nekik majd felváltva a táppal, így gyönyörűek és egészségesek lesznek. Ráadásul imádni is fogják, én ezekkel etetem őket. Mindkettőre szükségük van.

2011. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket!!!Nyárig nem is kell várni,jövőhéten meg lesz az akvárium,aztán már készül a hely is...Úgyhogy nagyobb helyük lesz.A 160L-est veszem meg,nagyobb szűrő megy bele,külsőn gondolkodtam,csak azt még nm tudom,milyet...
2011. márc. 24. 21:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő,Még valami...Tegyem bele azt a szűrőt,ami a kicsiben volt?Mert az csak 100l-ig jó...Amit veszek,az használt akvárium(átveszem ismerőstől,mert külföldre költözik.én csak nyár körül tudtam volna beruházni egy újra...)tehát most is üzemel,van benne belső szűrő...De ha azt elhozom,új víz lesz benne,meg másképp rendezem be,akkor azt a szűrőt tehetem bele?És mehet minden úgy,ahogyan azt itt olvastam a komidban?Bocsi,ha hülyéket kérdek,de inkább,mert ilyenről nem olvastam...Most kezdtem ,nem olyan rég bele az akvarisztika világába...
2011. márc. 24. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!