Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég lesz ez a fény?

Elég lesz ez a fény?

Figyelt kérdés
Apa vett LED diódákat. Felragasztotta a kis akvárium fölé, hideg fehér fényű. Elég lesz 2 anubiasnak és egy jávai mohának?
2011. márc. 25. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mekkora akvárium?
2011. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
milyen halacska lesz benne?
2011. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet ledből világítást csinálni, de elég sok és jó minőségű kell belőle. Meg lehet próbálkozni vele, a jávain fognak először jelentkezni a pusztulás tünetei, ha baj van. Egy energiatakarékos izzóval talán könnyebb elérni a szükséges fényerőt:

[link]

2011. márc. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a ledeknek valahogy a fény spektrumuk nem olyan jó. De majd kiderül. Próba cseresznye. De egyébként nagyfényerejű ledekkel szóktak szórakozni.

Az anubias is eldeformálódik ha nagyon nem tetszik neki a fény, de ha ilyen történik, kirakod az ablakba egy befőttes üvegbe, ott minden helyrejön.

2011. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szóktak, ezt nem tudom mért írtam hosszú ó-val :)
2011. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
Önmagában nem éppen a legjobb, kéne a hideg fehérek mellé pár piros led. Mennyiségileg meg tudja a halál, hogy elég-e, nem írtál semmit az akvárium méretéről,a LED-ek számáról, teljesítményéről, típusáról. Ha szemre erősnek látod a fényt, akkor az Anubiasnak biztos elég lesz, de a piros fény hiányát nem biztos hogy díjazza.
2011. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Milyenek a ledek? Én is ezzel próbálkozom. Ha ilyen kis 5mm es akkor elég sok kell belőle, hogy az egész akváriumot bevilágitsa szépen.
2011. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az akvárium 11 literes, eddig egy sima asztali lámpa volt a világítás, sárga fényű, melegített is. Az anubiasok ennél egész jól megvoltak, a jávai hát szép, nagy bokor, nem tudom, hogy pusztul a jávai?

Nem tudom a teljesítményt, 2 sor LED diódák egy vonalra ragasztva.

2011. márc. 25. 19:33
 9/12 anonim ***** válasza:
11 literes akváriumban nem lehet halat tartani, ezt ugye tudod?
2011. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nincs felnőtt hal benne, garnéla illetve guppi ivadék
2011. márc. 25. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!