Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi legyen a szűrővel?

Mi legyen a szűrővel?

Figyelt kérdés
Van egy működő aksim,de át telepítek belőle mindent egy nagyobba.A nagyobbat használtan veszem meg,kompletten.Az is működik még,jövőhéten hozom haza,de víz,dekor és halak nélkül.A szűrőt le fogom egy nagyobb teljesítményűre cserélni,de nem most,ezzel egyidejűleg,mert arra most nem tudok költeni(1hónap múlva csak kb...)Az lenne a kérdés,hogy azt a használtat nyugodtan beletehetem majd az én vizemhez,halaimhoz??Cseréljem ki benne a szivacsot,vagy mi van benne?!az én szűrőm 100l-ig jó,pontos teljesítményt nem tudok.maradna benne a mostaniban,mert működne más halakkal az is..Az a most beszerzett aksi 160literes és az abban lévő szűrő(csak belső van hozzá)Eheim2010asszem...160l-ig...Nagyobb teljesítményűt akarok.Külsőt egyenlőre nem.Nem lesz gond a szűrővel?Remélem nem nagyon kusza amit írok...Vagyis remélem érthető,hogy mi akarok...
2011. márc. 25. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit kusza :) Nem értem, hogy melyik szűrőt hova szeretnéd. Ha jól értem, az új, de használt akváriumhoz kapsz egy Eheim 2010-et. Ezt szeretnéd nagyobbra cserélni, de egy ideig így járatod. A régi akiból pedig majd átkerülnek a halak. Majd javíts ki, ha tévedek.


Ha ez a helyzet, akkor a következő a tanácsom:

Elővigyázatosságnak nagyon jó kicserélni a szűrőszivacsot, lehet kapni hozzá. De ha forró vízben átmosod, az is elég. Esetleg neomagnollal is kifertőtlenítheted, úgy már 100%, hogy nem marad rajta semmilyen kórokozó, ha esetleg volt az előző tulajnál.


Bár ez a szűrő vízforgatásra egy kicsit kicsi egy 160-ashoz, de egy tökéletes, megbízható márka, hiba lenne lecserélni. A nagyobb vízforgatással nem érsz el jelentős javulást, tehát erre szerintem felesleges költeni. Viszont ekkora akváriumhoz már erősen ajánlott (kell!) egy külső szűrő, mivel heti 40-50 liter vizet lecserélni embertelen feladat. Ha már befektetsz valamibe, akkor ez legyen. Használtan már 10 ezerért kapsz egy tökéletes külső szűrőt, ennyi lenne egy ehhez való belső is. De minek?


Más: ne félj a használt cuccoktól. Ezek a szűrők gond nélkül működnek sok-sok évig. Nekem van 25 éves orosz levegőztetőm, 6 éves nevesincs szűrőm és még sorolhatnám.


Na, nem cséplem tovább a szót, ha nem is a kérdésre válaszoltam, akkor bocsi :)

2011. márc. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na várj, új elméletem van:

A régi akváriumod szűrőjét szeretnéd az Eheimre cserélni, az újba pedig nagyobbat venni.


Így akkor a szivacs csere vagy mosás ugyan úgy áll. Viszont a régi akváriumodban olyan 2 hétig járatni kellene mind a két szűrőt párhuzamosan, illetve a régi szivacsát belenyomkodni a vízbe, hogy az új szőrőben megtelepedjenek a bacik.


Viszont a naggyal még mindig a külső szűrő lesz a probléma, illetve a vízcserék. Gondolkozz el a külső szűrőn!

2011. márc. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

rakd a két szűrőt egyik sarokba, pont egymás fölé a nagyba, és kész a nagy szűrőd, mármint úgy jobban keringeti,

és ha nem fér el, akkor fektetve :)

2011. márc. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vegyél az Eh.2010-hez új szivacsot, és dobd bele a mostani akiba, vagy függeszd bele az áramlásba, és maradjon ott addig, amíg haza nem hozod a nagyobbik akit.


Ha már megvan, akkor cseréld ki a benne lévő régi szivacsot az újra, és a régi aki vizének a 30%-át szívd le, és azzal töltsd fel a nagyot. Ezzel elég jól beoltod a vizet, és hamarabb beáll az egyensúly.

2011. márc. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Murr:az első elméleteddel" megválaszoltad a kérdésemet!!!

És a többieknek is köszönöm szépen!Ezek szerint inkább ehhez vegyek egy külsőt is?Egyébként is Eheim szűrő vettem volna helyette(Eh.2413 Biopower 240 belsőt szemeltem ki)

2011. márc. 26. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!