Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lett a 7.2Ph kémhatású...

Hogy lett a 7.2Ph kémhatású vízből 8Ph?

Figyelt kérdés

Mindig mielőtt tennék az aksiba vizet, lemérem a Ph-ját(ált 7.2-7.3 körül van) Ma látok az akvárium oldalán kívülről egy kis vízkőlerakódást. Nézem h mivan, futok, lemérem a Ph-t és erre 8at mutat. Hogy lehet ez?


semmi olyansmi nincs az akváriumban, ami keményítené a vizet..


2011. márc. 26. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A keménység és a pH teljesen más :) a vízkő is a keménységtől van és nem a lúgos kémhatástól. Vegyél keménységtesztet, kb. 400 Ft. És kicsit nézz utána, mitől lehet lúgos a vized. Mik vannak egyébként az akváriumban?
2011. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam alapból a csapvíz 7.7 és ha állni hagyom, kipárolog a klór... Eltelik 1-2 nap és szépen felmegy nagyjából 8-ra.


Volt olyan akváriumom régen amibe 8.3 ph-t is mértem.


Mindezt digitális ph mérővel, csak már sajnos elromlott, ez jó játék, de kb arra jó, hogy ilyesztgesd vele magad. A halak meg vígan éltek. Bár asszem 8.3 ph az csak a gömbhalas akimban volt.

2011. márc. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és amúgy igen, a ph az 7.0 normál semleges kémhatás, a 7 alatti az savas és a 7 fölöttit azt lúgos kémhatásúnak hívják. Lehet, hogy ha pakolsz bele vasfát azzal tudod egy minimálisan savasítani, de igazából úgy még nem mértem.


A vízkeménység az megint más, az olyan meg általában 15 NK körül van a csapvíz.



Ioncserélt víz hozzáadásával lehet savasítani és lágyítani is a vizet, mert az olyan 5.0 vagy 5.5 ph szokott lenni, és kevesebb NK mint a csapvíz.


Viszont a legtöbb halnál nem kell ezzel foglalkozni. Általában jó nekik a sima csapvíz.

2011. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

9.06 az oké, hogy a vízkő nem a víz kémhatásától függ, hanem a vízben lévő Ca és Mg szinttől, de akkor a kémhatás miért változott meg? és miért pont akkor jelent meg a vízkő?


a keménységét a víznek nem szoktam mérni, mert boltban nagyon drágán láttam csak keménység mérőt, és nem 400 ft volt, hanem kb. 5000. kicsit sokalltam. ((De lehet h az a gond h szénsavmentes ásványvizet is töltöttem az akiba, mert az mondták, h jó.)) Azt hiszem megyek cserélni..

2011. márc. 26. 10:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Előszöris. Nem tudom, miért kéne még az amúgy is szikla kemény magyar vízbe ásványvizet tenni, szerintem nem a legjobb ötlet.

A növényeknek úgysem olyan arányban tartalmaz makro- és mikro elemeket, hogy az egyensúlyban legyen.

A halaknak meg amelyik a kemény vizet szereti, annak szintén elég kemény a vizünk.


Így, hogy viszonylag kemény a vized, tényleg érdekes a ph ingadozás, mert minél keményebb a víz, annál stabilabb a kémhatás.

Most nem megyek bele a Kh CO2 Ph szentháromság elemzésébe, de ha nem túl kemény a vized, (és ezért használsz ásványvizet) akkor -főleg sok növény esetén- még a napszakok, ill. a világítási fázisok is befolyásolják a ph-t. (hajnalra leesik)

Ezen kívül nem tudom, milyen teszted van, de a legtöbb bizonyos határok között mér, szóval egy kis tévedés belefér.

Itt egy kis táblázat, ehhez is lehet köze a jelenségnek:

[link]

2011. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!