Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akvárium, így már...

Tengeri akvárium, így már működhet?

Figyelt kérdés

Atman 600 l/h-s külső szűrő. Benne korallzuzalék + kerámia henger + vulkáni kő törmelék + egy szivacs a tetején.


Aztán egy 300 l/h-s szökökútszivattyú, ami meg nyomná egy műanyagtartályba a vizet (mint egy másik külsőszűrő) a tartályba perlonvattát raknék, mert ott könnyen elérem.



A szökökút szivattyú az teljesen a vízszintnél szűrne.

Az Atman pedig a víz alján a kavics szintjénél.


Így forogna olyan 5-10 másodpercenként egy kört a víz az akváriumban.


Így működhet?


Mert ilyenek vannak itthon. Az atman szűrőm a 90 literes édesvizi akvárium van most, de ha átrakom a tengeri 70 literesbe akkor ott lesz.


Lehabzót nem vennék ha nem muszáj.


Aztán tartanék:


Dardanus spec... vagy mi, hát ilyen kicsike kék lábú remeterák, meg van piros lábú is, ami beköltözik csigaházba, olyan.


és Rhynchocinetes durbanensis - Táncoló garnéla


Ezeket tudnék 2ezer körül venni.


2011. márc. 26. 10:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%

Gőzöm sincs :)

De az aquadepóba nézz be, nagyon szép tengeri műtyűrök vannak újabban. Meg biztosan segítenek ott is szívesen.


Nem kis fába vágtad a fejszédet, kíváncsian várom a végeredményt. Remélem összejön :)

2011. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Csak játszok, tengereset. :) Mert van egy rakat mészkövem, meg ilyen izé, amiket horvátországból a tengerből bányásztam, és gondoltam kéne neki csinálni tengeri akit.
2011. márc. 26. 11:11
 3/21 A kérdező kommentje:

A lehabzóval az a problémám, hogy 20 ezer Ft a legolcsóbb.

Azért nem akarok olyat venni.


Lehabzót nem lehet építeni valahogy? Jó lenne tudni hogy az hogy működik.

2011. márc. 26. 11:21
 4/21 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos nem tudom. Tényleg jobban jársz, hogyha tengeri akvarisztikával kapcsolatos fórumokon kérdezel ilyeneket, mert itt kb. 1 ember van, aki normális választ tud adni neked.

Egyébként találtam egy ilyet:

[link]

Hát nem tudom, mennyire használható, mert így 2 perc olvasás után annyit derítettem ki, hogy a lehabzó olyan, mint a szűrő, nem lehet túlméretezni. Tehát ez lehet, hogy kicsi és béna.

2011. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ja, tényleg ez olcsóbb, de ez mit csinál?

Kéne látni egyet élőben.


Pl olyat tudék csinálni, hogy a víz szintjét szívja le.

Ha egy üdítős flakont fejjellefelé rakom a víz szinthez, és bele egy motort szív, aztán az üveg szája felé fúj, és azt a végét meg egy csövön elvezetem egy külsőszűrőbe.

2011. márc. 26. 12:40
 6/21 A kérdező kommentje:
vagy az atman külső szűrő szívó felére raknék egy kis tölcsért, és fúrnék a tölcsérre lukakat körben, aztán az olyan lenne mint egy kis lefolyó a vízszintnél.
2011. márc. 26. 12:44
 7/21 A kérdező kommentje:
A fórumokon szerintem csak kőgazdagok vannak. Én meg inkább barkácsolnék valamit.
2011. márc. 26. 12:49
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Már kb. 5x írtam neked és a füled botját sem mozdítod... Megmutattam, hogy hol fogsz tudni releváns infót találni, de látom bele se néztél...


Nem fog így sem működni a tengeri akváriumod.

És igen, lehet házilag lehabzót csinálni, de az sem 2 fillér lesz.


És ha 20K sok akkor most add fel, mert a bohóchalon kívül egy normál hal ára 8-10 ezertől kezdődik. 1 db-é. És minden drága hozzá.


Csinálj édesvizet, az is lehet szép és az olcsó. De így csak ki fogod nyírni a drága és limitált tengeri állatállományt, nekünk meg, akik normálisan csinálják nem jut állat, mert a CIT engedély darabszámra szól és egy idő után elfogy...


Úgyhogy vagy csináld rendesen vagy sehogy. Te is és az állatok is csak ezzel járnak jól...

2011. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Boccs a hangnemért de muszáj!


Egy tengeri akvárium beüzemelése, fenntartása, fejlesztése, több százezer forint! és itt nem valami csili-vili hight tech cuccról beszélek hanem egy sima nomrál egyszerű akváriumról, van olyan dolog amin tudsz spórolni de általában azon sem éri meg hosszú távon, Mikor belekezdtem a 200L-es tengeribe, kb 300e Ft-ot szántam rá, de rá kelett jönnöm,h nem elég szal gyűjtöttem még kb 1,5évig és akkor egy normális akváriumot csináltam! Talán még annyit,h 70L-ben nem nagyon fogod tudni fenntartani a vízminőséget!

2011. márc. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Vízcserével fenn tudom tartani a vízminőséget, a tengeri só nem nagy összeg.


Mesélték, hogy volt aki 3 hónapig tartott remeterákot sima konyhasós vízben. Barátom nővére meg szedett csigákat tengerben és pl azt hitte döglöttek, aztán 1 napig szárította a napon, erre kimászott a csigaházból belőle a ilyen kis remete rák, aztán visszarakta a vízbe és még élt.


Ebből gondoltam hogy az az állat nagyon szívós, és valószínűleg megélne már most is ebben a sima tengeri sós vízben, ha artémiával meg nem tudom még mikkel etetném.


Nem viszem túlzásba a pénzkidobást megcsinálom olcsón.


Édesvizi akváriumom van 4 db, de ott is microrasborákat és garnélákat tartok, mert nem szeretem ha túl nagy állatok vannak kis helyre beszorítva. Pl neonhalat sem tartanék 50 literben, de ez mindegy...

2011. márc. 26. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!