Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kezdjek a haltartáshoz?

Hogy kezdjek a haltartáshoz?

Figyelt kérdés

Volt 4 gurámim amit szerintem elég rossz körülmények között tartottam.Odaadtam a barátnőmnek akinek sajnos vissza kell adnia.Hogy kezdjek újra hozzá?Van egy kb 20 literes akvárium(ebben voltak régen is),de ez szerintem kicsi sajnos már csak 3 hal van meg ezért a kérdések az hogy hány literes kell 3 guráminak?Van egy kis kancsó szerűség amin oldalt és fennt be tud menni.Az elég vagy kell még bújóka?Van még egy kis növény,ami mű.kell élő is?És ha kell akkor mit vegyek,mármint hogy hívják.

Bocsánat,ha nem helyesen írtam néhol,de siettem.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 28. 15:01
 1/9 gfero ***** válasza:

hogy milyen növényt vegyél ami kötelező de nem mű hanem élő a világításodtól is függ de ebbe ne is menjünk bele mert egy 20 literes akváriumba gurámit nem lehet tartani és kezdőnek semmilyen hal nem ajánlót ekkora akváriumba.

szűrőd,fűtőd,világítás van milyen gurámikrol van szó?ha halakat akarsz tartani egy min 50 literest szerez be ettől a nagyságtól már lehet akvarizálni.

2011. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van 2 Gyöngygurámi és egy "sima" annak ilyen pirosas-narancssárgás színe van.És világítás milyen kell?Mert az nekem nincs és nem is volt.Egy 50 literesbe milyen világítás kell és milyen szűrő?
2011. márc. 28. 15:16
 3/9 gfero ***** válasza:
2011. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gfero ***** válasza:

a gyöngygurámit ad oda valakinek annak 100liter kel.

az akváriumoknál tudsz válogatni több félét azon az oldalon.

2011. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gfero ***** válasza:
de ha gondolod rá mész az akváriumokra és kiadja az asztalakváriumokat olyant is vehetsz csak ne gömbakváriumot,egy olyant én is elfogadnék.
2011. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
azok az asztal akváriumok gyönyörűek de az áruk is
2011. márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hali!

Ha a sima gurámikat meg szeretnéd tartani, akkor 100 literes akváriumra lesz szükséged. Ebbe persze már más is fér melléjük, de nekik ez a legkisebb, amiben jól érzik magukat.

Kell egy szűrő is, aminek a teljesítménye 600 liter/óra.

Egy fűtő, automata, 100 wattos.

Világításból legalább 30 watt.

Ha szettet nézel, olyat keress, ami megfelel ezeknek a kritériumoknak. Talán jobb, ha külön-külön veszed meg a dolgokat, mert a szettekhez adott dolgok általában nem ütik meg a minimum szintet (ezzel akarják alacsonyan tartani az akvárium árát, nagyot kapsz, de rossz felszereléssel).


Ez így elég jelentős kiadás, a fenntartása utána már nem kerül olyan sokba. Gondold meg, hogy szeretnéd-e, tudod-e ezt vállalni, mert ha nem, akkor jobb, ha elajándékozod őket.

www.akvarista.hu (ha újra működik majd, nekem most nem jön be), főoldalán van 5 e-book, azokat olvasd át. Aztán egy könyvet, mondjuk Horn-Zsilinszky: Akvarisztika.

2011. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, és ha 50 litereset veszel, akkor majdnem minden feleződik teljesítményben:

-szűrő 300-400 l/ó

-fűtő 50 watt

-világítás olyan 20-30 watt.


Viszont az árak nem feleződnek, sőt, szinte ugyan annyiért lehet megvenni, mint a 100 litereset. Könnyebb is azzal bánni.

És veheted használtan, úgy jóval olcsóbb.

2011. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj el üvegeshez. Vágass üveglapot. Otthon szilikonnal ragaszd össze. 35 cm magas 60 70 litereset 4mm es üvegből bátran csináltathatsz. Ez a legolcsóbb. Pár ezresből kijössz. Ha olcsó szűrést akarsz, keress rá a mattenfilterre. A legolcsóbb motoros szűrővel megy az is.
2011. márc. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!