Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sima csapvíz helyett feltölthe...

Sima csapvíz helyett feltölthetem az akváriumom (54 liter) szénsavmentes ásványvízzel?

Figyelt kérdés
Nem lesz semmi baja a halaknak?
2011. márc. 28. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
attól a víztől elpusztulnak, mert túl sok ásványi anyag van benne.
2011. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem nem jobb, mint a sima víz, hanem még roszabb, tele van ásványi anyagokkal.Amúgysem egysuerű 54litert haza cipelni, öntögetni.Inkább vegyél egy víztisztítót, vagy olyan cseppet a halasnál, ami fertőtleníti a vizet.
2011. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
miért akarod ásványvízzel feltölteni?
2011. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:45


Csak egy ötlet :)

2011. márc. 28. 15:56
 5/14 anonim ***** válasza:
...elég rossz ötlet!
2011. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem lehet rosszabb. Gondold csak meg,mindenki azt javasolja, h ne igyunk csapvizet hanem palackozott buborékmentes ásványvizet. Ha nekünk jobb, a halaknak is jobb. Szerintem sokkal kevesebb ásványi anyag van benne mint a csapvizben. És ha több is lenne, mi baja lehetne a halnak tőle? Ja és a ph is állandó. Fel szokták tüntetni.
2011. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyszer voltam egy helyen, ahol ásványvizeket teszteltek, ott azt nézték, hogy mennyi szárazanyagtartalom van bennük, valami készülékkel kicsapták a tetejére a dzsuvákat. 1 ásványvíz volt aminek nem lett a tetején ilyen sárgás feketés kosz, abba állítólag csak klór volt sok. Nem tudom mi a víz neve, ilyen ragyás üvege van mint ennek az alja: [link]

Csak az egész üveg ilyen ragyás és dagadtabb üveg, nem ilyen karcsú. Abból egy 2 literes flakon olyan 270 Ft körül van, nálunk itt csak 1 boltban árulják, elég kevés helyen lehet kapni.


De a teszt lényege az volt, hogy igyunk tisztított csapvizet, és vegyünk drágán víztszísztó gépet, mert az jobb mint az ásványvíz, vagy mint a csapvíz.

Mellesleg a tisztított víznek olyan fura íze volt :)

2011. márc. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Na közben megtaláltam, Borsec ásványvíz:

[link]


Szóval minden 1 pohár ásványvíznek és csap víznek is a tetején lett olyan fél centi dzsuva, de ennek nem.

Ennek csak fehér lett a teteje, miután kicsapták belőle a szárazanyag tartalmat. Azt nem tudom mivel csinálták, egy kis készülékkel, valami ionizátor, vagy mittudomén.

2011. márc. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ha nekünk jobb, a halaknak is jobb."


Ennél nagyobb hülyeséget ritkán hallani, még itt is!

Tudod egyáltalán miről beszélsz?!

Milyen halakról? Hány Kh-s víz az ideális számukra? Az átlag díszhalaink döntő többségének nem hogy használ, kimondottan ártalmas az ásványvíz.

Általában inkább az afrikai halak szeretik a keményebb vizet, ez a baj a magyar vízzel, hogy a legtöbbnek még inkább lágyítani kéne, en hogy még ásványokkal felkeményített vízbe rakni!!!

Nem értem, ha valaki ennyire nem ért hozzá, minek szólal meg egyáltalán... hátha kinyírja a másik halait, vagy mi a cél?


És milyen ásványvízről van szó? Mert általában az ásványvizekben egy-egy nyomelemből van több, milyen lenne a felhasználni kívánt?

Erősen kétlem, hogy pont megfelelő arányban lenne benne pl. vas, kálium, foszfor, egyéb makro-és mikroelemek, a növények fejlődéséhez.

Nem megyek bele a dézsa effektus taglalásába, de az eredmény a növények lassú pusztulása lenne.


Szóval .... elég rossz ötlet!

2011. márc. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én az első válaszig néztem ezt a kérdést, azt hittem azzal le is van zárva. Az lett volna a legjobb. Utána az: "...elég rossz ötlet!" is jó befejezés lett volna. Felesleges volt idáig eljutni :D
2011. márc. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!