Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 220 literbe jó lenne ez az...

220 literbe jó lenne ez az összeállítás?

Figyelt kérdés
6 betta(1hím, 5 nőstény), 25 vörösneon és 15 törpe szívóharcsa?
2011. márc. 28. 18:50
1 2
 1/15 gfero ***** válasza:
jó de én még raknék bele 2 pár vitorláshalat és fekete neont.
2011. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy a vitorlás és a betta nem megy egyszerre. De a fekete neon sem rossz ötlet. Abból még 10-15 elférne?
2011. márc. 28. 18:59
 3/15 gfero ***** válasza:

meg elférne benne egy pár panda harcsa is nagyon szép kis halak.

15 vörösneon

10 feketeneon

1 pár vitorlás

8 szívóharcsa

8 pandaharcsa

1+3 betta

2011. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, a vitorlások valahogy nem a kedvenceim. De még várom a válaszokat szívesen.
2011. márc. 28. 19:06
 5/15 anonim válasza:
50%

15 harcsa hülyeség, leeszik az algát, és éhendöglik a fele, vagy a háromnegyede. Ritka a könyv szerint, de nekem 3x is szaporodtak házilag, és mindig 4-5 nagy maradt életben csak egyszerre, igaz, nekem 140 literesem volt csak. De 220-ba is elég max 4-5 szerintem.


Vitroláshalam nekem is volt kettő, azok hajtják egymást néha, meg neon halaim is, akkor olvastam ,hogy a neonhal a vitorláshal természetes eledele!!!!

Bár nálam nem bántották!


Ha kérdezel eleve, akkor látszik, nem olvastál utána eléggé, én pár könyvet átolvastam, mielőtt egyáltalán vettem akváriumot, de még így is voltak dolgok, amiket utána tudtam meg.


ha középszinti halaid vannak, mint pl a neon ,akkor legyen olyan ,ami feleszi a fnékről a kaját, mert berohad az aljára ami lehullik. legyen pl pár páncélos törpeharcsa, azok kicsik, és sokat takarítják a feneket. Vagy 2 torokátumharcsa pl.


olvass utána, mik azok, amik szépek, de igénytelenebbek, mert pl nekem a neonhalak harmadik vétel után maradtak csak meg pár hétnél tovább. Érzékenyebbekkel már rég beállt akváriumnál próbálj csak ki. Rózsás díszmárna, ékfoltos razbóra... ilyenek nem olyan igényesek. Ha csapathal, akkor legalább 4-et vegyél, pl a neon, zebradánió...

tiszta idiótának tartom az olyant, aki csapathalból egyet vesz.

2011. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
bettát ne tegyél bele, főleg ne 6ot mert akkor csak megölik egymást
2011. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Most is vannak halaim, és ebben az akváriumban. És változásra vágyom. Harcsáim is vannak, és akkor őket megtartom még. Vitorlást nem fogok venni, mert nem szeretem őket. Egyébként a hím betták nem kedvelik egymást. A nőstényeknek semmi bajuk nincs egymással.
2011. márc. 28. 19:12
 8/15 anonim ***** válasza:

Az oto-k össze-vissza mászkálnak, (egyébként szerintem is túlzás 15) kéne alulra valami harcsa. Ekkorába már egy nagyobbacska (sterbai) cory-kat is rakhatsz, vagy ha nincs mire költeni a pénzed, egy-két kisebb L-es harcsa is elférne.

Vagy zebraharcsa, azok is szépek.

A vörösneon mellé jól illene a kék királyzazac, vagy császárlazacok, bár ők kicsit rázósabb fajta.

Apistogrammákkal is ki lehetne egészíteni a rajhalakat, a kakadu pl. elég könnyen tartható.

2011. márc. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen korrekt az összeállításod, bár, 15 ottocilust olyan szinten kell majd etetni, mint a neonokat.

Viszont arra számíts, hogy a bettád uszonya nem lesz olyan szép, mintha 20-30 literben tartottad volna.

A többieknek amúgy tényleg igazuk van, jó ötlet lenne bele rakni pár páncélos harcsát, de ara figyelj, hogy ne zsúfold túl az akváriumot, mert nagynál könnyebben elszalad a ló... Ráadásul egy ekkora akvárium könnyebben visel el különböző áramszüneteket mint egy nano, és ezt érdemes lenne kihasználni..

2011. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Huhh, elhangzott pár hajmeresztő dolog, meg kellett néha kapaszkodnom...

Először is, oto-ból szerintem tök jó ötlet a 15 darab. A természetben többezres rajokban élnek, így érzik jól magukat. A 3-4 centijükkel elvesznek egy ekkora akiban. Az meg, hogy éhen pusztul a fele, egetverő nagy marhaság. Erre találták ki az akváriumi halak etetését, oto esetében szóba jöhet a spirulina, wels chips, borsó, répa, saláta, uborka, spenót, tök, kukorica, csalán, hadd ne soroljam tovább... Az meg, hogy berohad a kaja... No comment... Jobb helyeken nem...

Na tovább. A betták is lehetnek, ahogy írtad, vagy csak neonokkal, vagy kétféle rajhallal, de összesen 20-25 elég belőlük. Szerintem az elhangzottakon felül a petitella is gyönyörű.

Ha gondolod, maradjanak a páncélosok is. Azt nem írtad, hogy hány van belőlük, de lehet, hogy akkor a többi létszámból kicsit vissza kell venni, például szívóharcsából csak 10 darab, hiszen ugyan úgy a fenéken osztoznak.

2011. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!