Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó-e ez a halösszeállítás...

Jó-e ez a halösszeállítás ekkora akváriumra?

Figyelt kérdés

Lehet már unalmas vagyok mert már írtam, de most ez lenne a végleges halösszeállítás 80 literre (65 x 32 x 38)

10 neonhal (fekete és piros fele-fele arányban)

4 gömbmolly

6 guppy

4 páncélosharcsa

2 ancistrus (meg van még kettő de még kicsik)

Igazából szerettem volna több neonhalat, de talán sok lene a mondjuk 14. Szerintetek?


2011. ápr. 1. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
legyenek bohóchalaid is meg sziámi harcos meg ilyen kicsike halak.
2011. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sziámira gondoltam, de az nem lesz mégsem. Bohóchal? Az tengeri, vagy van édesvízi is amit igy hívnak?
2011. ápr. 1. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:
jaj guppy-t nee azok úgy rontják az összhatást, mellesleg amikor nekem volt guppim, először csak 2 volt majd lett hirtelen vagy 8249124928471294817498162417254 és a nőstény rohadt aggresszív volt és bántotta a többi halat
2011. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
A neonhalaknak nagyobb aksi kéne szerintem 100l minimum, azok helyett tennél még be pár plattit mondjuk, szerintem jó lenne
2011. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziámi harcoshalat NE!!! Lecsipkedi a guppik fátyolúszóját, meg úgy általában a nagyobb úszós halak úszóit!Tapasztalat.

A bohóchal tengeri akváriumban kell tartani! Amit az első írt hülyeség!

Az ancitrusok megnőnek nagyon hamar jó nagyra, és azoknak hely kell!! azt hiszem 16cm körülire, na az már jó nagy, ha nem férnek el keress nekik gazdát, vagy gondolkodj hova tudnád tovább adni, ha kinőnek téged.A miénk a kisebbik olyan 3-3,5 centis volt , mikor elhoztuk, még nincs egy éve nálunk, de már van vagy 8 centis!4 darab nagyon sok lesz.

Guppyval az a baj, hogy tényleg baromi gyorsan szaporodnak, és pár hónap alatt kicsi lesz az akksi.Akkor inkább tarts belőlük csak hímeket, azok szebbek is, meg tudsz más-más színűeket összeválogatni, és nem is szaporodnak túl.

Neonhal oké, bár elég kicsi csapatnak, abból lehetne több.Páncélosharcsák oké szintén.

Gömb Molly megint csak elevenszülő ugyan az a baj vele, mint a guppyval.Viszont ezzel a fajtával nincsen tapasztalatom, nem is tetszett sosem.


Én mindig azt mondom, hogy inkább tarts kevesebb fajta halat, de azok összeillőek legyenek, valamint fontos a szűrés, mert ez nagyon sok hal, és hamar tönkremegy a vízminőség.Hetente vízcsere.

Olvasd el mindegyiknek egyenként az igényeit, hány fokra van szüksége, stb, és írd össze ha valamelyik nagyon nem illik a képbe azt inkább hagyd ki.Azt hiszem ennyit akartam, de ha még eszembe jut valami majd írok.

23L

2011. ápr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gfero ***** válasza:

az a 10 db neon jó lenne csak nálad az a gond hogy különböző.

10 db feketeneon

10db kékneon

4dbpáncélos

1 pár anci de nem ártott volna nekik egy kicsit nagyobb hely és esetleg még a mollyk.

2011. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hááát, azt nem mondom, hogy rossz, de nem tökéletes. Ha ezeknél a halaknál maradsz, akkor annyi nagyon jó lenne, ha páncélosból 6-ot tartanál (rajhalak), ancistrusból viszont csak egyet. Utóbbiakból rengeteg baj van, a hímek űznek mindenkit, a nőstények barátságosabbak, de nagyra nőnek. 4-nek semmiképpen nem lesz jó a hely.


Viszont megfontolandó, amit a többiek mondanak, a guppik és a mollyk könnyen szaporodnak. Tarthatnál helyettük vagy még 8 neon, vagy ékfoltos razbórát, dániót, titteyát, királylazacot, parázslazacot, citromlazacot satöbbi satöbbi satöbbi.

2011. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!