Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akvárium aljzatot...

Milyen akvárium aljzatot válasszak?

Figyelt kérdés

~200 literes neonhalas akváriumról lenne szó, illetve pár garnélát tervezek bele. Növények közül a vallisneria, anubias, és a májmoha hármasban gondolkodom.


Azt olvastam hogy az első 2-t nem szabad elültetni, mert ekkor elrohad, inkább kőhöz kell kötözni és hagyni a gyökerét menni arra amerre akar.


Ilyen aksihoz jó lenne a mosott 2-4mmes sóder aljzat? Illetve a fenti növények milyen gyorsan sűrűsödnek be? 1-15 hónap?


2011. ápr. 1. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Aljzatnak fekete bazaltzúzalékot válassz, ezen mutatnak jól a garnélák és a neonok, meg szerintem sokkal szebb, mint egy világos aljzat :) sokkal jobban mutat benne minden.
2011. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha elegendő a fény és a tápanyag, 2-3 hónap múlva már szép lesz, de az igazi fejlettséget olyan 6 hónap múlva éri el. Igen, én is a bazaltzúzalékot ajánlom. Akvarisztikában lehet kapni kilóját 150-200 forintért, és azok "pedigrések" is de ha bemész a helyi tüzépbe, 2 vödörnyit hozhatsz egy bagóért.
2011. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A májmoha az gyorsan nő ha hagyod csak a víz tetején szanaszét úszni.


Az anubias nagyon lassan nő, kb havi 2 levelet hoz, de ha a tövét kettévágod, akkor a két darab hoz össz. havi 4 levelet.


Vallisneria nálam valamiért elrothadt, de az már rég volt és nem tudom mi volt a baja.


Lilaoepsis fű jó még, hát az is lassan nő, de a kavicsot 1 év alatt befüvesíti, ez olyan kb 8 centi magas fű. Nekem tetszik.


Bacopa is szép, az egész gyorsan nő, hát olyan közepesen és igénytelen.


A hínárok nőnek a leggyorsabban de azok igényesek, ha nincs elég fény, azok megbarnulnak.


Jávai mohát könnyű rákötözni vasfára damillal, hát könnyebb mint egy májmohát mert a májmoha szétesik.

A jávai is gyorsan nő, főleg ha tápozod, nálam az terjedt el a legjobban.


Májmohát elég bonyolult, pl:

Egy darab szunyoghálóra rászortam a mohát, aztán rá egy marék nagyszemű kavicsot bele a közepébe és aztán a háló széleit damillal összahúztam. Lettek ilyen labdák, és azt bele vízbe, de nagyon erős fény kell neki, pl egy plusz lámpával világíthatod csak azt, és úgy 1 hónap mulva szépen kiszőrösödik, és nagyon jól fog kinézni. Így lehet csinálni vele kis dombokat.

2011. ápr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Ezeknél a növényeknél nagyjából mindegy, milyen aljzatot választasz, de szerintem is a fekete a legszebb mind a neonok, mind a garnélák alá. A tűzépes bazalt mellé érdemes venni finomabb szeműt halas boltban, és azt szórni az előtérbe. A halasnál adnak szinte homok méretűt is, a tüzépes viszonylag durva szemű. Kicsit drágább a fekete Hobby bonalit talaj, ez egy rosszabb minőségű égetett agyag talaj, a bazalttal ellentétben baktériumbarát, ezzel besegít a szűrésbe és szeretik a gyökerek. Ez minden égetett agyagra igaz.

Nemrég láttam Oliver Knott akvárium talajt, fekete égetett agyag, elég drága de nagyon jó minőségű. Ezen kívül még az ADA amazonia van, ez is fekete égetett agyag, ez még drágább,és csak növényesbe való igazán, mert nem szabad bolygatni.

2011. ápr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek a ki válaszolt.


Már nézegettem a kérdés előtt is talajt, meg hasonló kialakítású akváriumokat, és a fekete talaj + hozzá fekete háttér elég jól nézett ki. A sóder igazából azért jutott az eszembe, mert van kb 3 m3 sóder az udvarban, nos abból nem hiszem hogy 10-15kg hiányozna vkinek is majd az év során. Ahogy nézegettem elég sok benne a barnás szín és innen jött hogy rostálok belőle kicsit.

2011. ápr. 3. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!