Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fekete tetrának mire van...

Fekete tetrának mire van szüksége?

Figyelt kérdés
Kérlek a linkektől kiméljetek! 15 db Fekete tetrát szeretnék venni, és mielőtt megvenném, olyan környezetet alarok neki teremteni, amilye kell neki. Kérlek segítsetek, hogy rendezzem az akváriumot? Rózsa lazaccal tartható együtt a tetra?
2011. ápr. 2. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy kíméljünk a linkektől? Nem gondolod, hogy szakhonlapon tudsz a legjobban tájékozódni?

Ha 15 fekete tetrát akarsz tartani, akkor legalább 200 literes akváriumra lesz szükséged, ugyanis 120 literben tartható 8-10 db. 26-28°C-os vízet kedvelnek, sok élő növénnyel és gyökerekkel kell az akváriumot berendezni. Mivel ragadozó, kedveli az élő eledelt, ezért adj neki fagyasztott szúnyoglárvát, artemiát (ezt otthon is elő tudod teremteni, akkor lesz élő kajád is nekik), cyclops-ot. Ne tartsd hosszú, feltűnő úszójú halakkal, mert meg fogják csipkedni. Csapathalakat tehetsz melléjük (vörös neon, ciklámenlazac), de ezeket is nagyobb csapatban természetesen. Fekete bazaltot válassz aljzatnak.


Rózsalazacot nem igazán tudsz melléjük tenni, mert nem passzol a hőmérséklet igényük. Inkább a fenti említettekből válassz egy nagyobb csapatot melléjük.

2011. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem vannak fekete tetráim és rózsalazacaim együtt.25C os a vizük és nagyon jól megvannak.Sok növényt tegyél az aksiba mert szeretnek meghúzódi mögöttük.Elég nagy aksira van szükségük.100 L vagy az feletti.Főleg, hogy 15-öt akarsz tartani.Meg ugye hozzá a rózsalazac.Az élő kaját nagyon szeretik.Én mondjuk fagyasztottal etetem őket:cyclops,szúnyoglárva(mindenféle), vizibolha stb.Van pár guppim is mellettük.Na őket aztán nem hagyják a tetrák szaporodni, mert rárabolnak egyből a kishalakra.Nálam ez az élő kaja.
2011. ápr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.A felnőtt szép hosszú úszójú guppijaimat nem bántják nem csipkedik.Ha csapatban vannak a tetrák és elég nagy helyük van nem bántják a többi halat.
2011. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 2. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!