Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zizeg a belső szűrőm?

Czövek Béla kérdése:

Miért zizeg a belső szűrőm?

Figyelt kérdés

Üdv.

Vettünk egy Hailea HL-BT700 nevű szűrőt és zizeg, zümmög.

Akár az esőztetővel, akár a légfújóval, akár ezek nélkül megy. Halk zümmögő, zizegő, zúgó hangot hallat.

Le lehet valahogy csendesíteni?


2011. ápr. 2. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hm. Azt kellene megpróbálni, hogy kiveszed és a propeller körüli részt alaposan átmosod, megmozgatod.

A másik, hogy teljesen víz alá kellene nyomni, úgy, hogy ne tudjon levegőt beszívni, esetleg teljesen befogni a beszívó részt, hogy akkor milyen hangja van.

Illetve figyelni, hogy ne érjen az üveghez, jól fel legyen tapasztva.


Egyébként nem lenne szabad hangosnak lennie. Ez a szűrő nem egy top márka, de nálam rosszabbak is üzemelnek hang nélkül, mondjuk néha vesződni kell velük, mert ha valamivel érintkeznek, vagy ha valamihez hozzá ér a propeller, vagy ha levegőt is szívnak be, akkor bizony tudnak hangoskodni.

2011. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Üdv.

Köszi a tippet.

Teljesen víz alatt van, próbáltam úgy is, hogy levettem a levegő szívó csövet, de nincs változás.

A propellernél mihez érhet hozzá, hisz elvileg nem szabadna semmihez, ha nem tévedek.

A feltapasztást hogy tudom ellenőrizni? Mikor beraktam és ráraktam az aksi falára rászorítottam amennyire tudtam, apró sercegő hang kísérte a műveletet. Szerintem, ahogy a tapadó korongok rácuppantak az üvegre.

Arra gondoltam, hogy az aktívszén tartó fölé beteszek egy vékonyka szivacsdarabot, hátha csak a szén ficánkol benne rendületlen.

2011. ápr. 2. 20:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha a szivacs felett levegő van, akkor mindegyik szűrő tud hangos lenni. Szedd le a kosarat! Csak a fej menjen.
2011. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na erre nem is gondoltam.

Holnap kipróbálom.

Akkor víz alatt rakjam össze?

2011. ápr. 2. 21:39
 5/13 anonim ***** válasza:

Hm. tanácstalan vagyok, jó lenne hallani. Ne rakd össze víz alatt, hidd el, ahova a víz be tud jutni, oda be is fog :) A propeller elvileg nem érhet hozzá semmihez, aztán meg ki tudja. Sok minden nem úgy van ebben az országban, ahogy lennie kellene :)

Lehet, hogy gyári hibás, de lehet, hogy csak neked szokatlan az a hang, ami nekünk normális lenne. Esetleg nem tudnád felvenni egy kamerával, diktafonnal, telefonnal, akármivel?

Ahogy mondtam, nekem két szűrő dolgozik az akváriumban, és mi alszunk mellette, alig van hangja. Persze 20 év elég idő ahhoz, hogy hozzá szokjak.

2011. ápr. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Van egy kisebb RS-104-es szűrőnk annak semmi hangja nincs ehhez képest.

Szétkapom és átnézem.

2011. ápr. 3. 08:59
 7/13 A kérdező kommentje:
No, szétszedtem, csak a motor rész került egy vödör vízbe. Olyan a hangja, mintha csapágyas lenne, remeg az egész. Pedig benne van két gumiharang, amibe a tengely illeszkedik.
2011. ápr. 3. 09:50
 8/13 A kérdező kommentje:

Szétszedtem.

A rotor rész kotyog a tengelyen, ez normális?

2011. ápr. 3. 14:42
 9/13 A kérdező kommentje:

Nos uraim, lehet, hogy most iszonyat őrültséget csináltam:

A kerámia tengelyre egy minimális mennyiségű kenőzsírt raktam.

Ha minden igaz a zsír nem oldódik ki a vízben. Hangja pedig nincs.

Vélemény?

:R

2011. ápr. 3. 20:41
 10/13 Mr.G ***** válasza:
Utánanéztem és az AKVARISTÁn is panaszkodnak a HAILEA szűrők "zörgő" hangjára. Amúgy mennyibe került a szűrő?
2011. ápr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!