Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért algásodik az akváriumom?

Miért algásodik az akváriumom?

Figyelt kérdés
Egy kis nano akváriumom van, 1 betta él benne.Szerintem mindent jól csinálok, szűrő állandóan megy, hőmérséklet 26-27 fok,de iszonyúan algás az akvárium! Nemrég vettünk bele még több vízinövényt, remélve hogy javul a helyzet, de még mindig algásodik. Talán a világítás túl kevés? 1db 8 wattos fénycső van benne. Részleges vízcserét minden héten csinálok.
2011. ápr. 3. 12:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
Fény = Alga Az alga nem azért keletkezik mert kevés a növényed, vagy nincs szűrőd..ha van akkor is keletkezhet...vannak külömböző algásodás gátló folyadékok, de a legegyszerűbb a beszerzel valamilyen algaevő halat(Anci) vagy csigát..amilyet az akvárium mérete megenged
2011. ápr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
a maláj tornyoscsiga jó lenne?
2011. ápr. 3. 12:39
 3/20 anonim ***** válasza:
A maláj tornyos általában a talajra lehullott kaját fogyasztja el.
2011. ápr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
oké köszi!
2011. ápr. 3. 12:51
 5/20 anonim ***** válasza:
Almacsiga azt próbáld ki
2011. ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
annak nem kicsi a hely?
2011. ápr. 3. 12:58
 7/20 anonim ***** válasza:
hány literes az aksid?
2011. ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
ja bocsi azt elfelejtettem :S 21 literes
2011. ápr. 3. 13:00
 9/20 anonim ***** válasza:
Hát igen, annak elég kicsi...és sajnos a többi ilyen alga evő állatnak is, esetleg úgy tudod, hogy veszel egy kicsit, és mikor megnő, mindig beadod a kisállat kereskedésbe és megint egy kicsi, vagy veszel egy mágneses alga lehúzót, legalább az üveget le tudod vele húzni... Akvarisztika szaküzletbe nézz be szerintem, szívesen segítenek benne..
2011. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
van mágneses algakaparóm, akkor azt bevetem...majd kitalálok valamit...
2011. ápr. 3. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!