Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tudok bele tenni?

Mit tudok bele tenni?

Figyelt kérdés

Van egy hím bettám és egy 17 l-es akváriumom

Szeretnék mellé halakat amelynek nem kell a lélegeztető.

Egyben ne harapdálja és ne is piszkálja a halat.


2011. ápr. 4. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem max egy harcsát tegyél be.... (páncélos)
2011. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gfero ***** válasza:
85%
olyan hal aminek nem kell szűrő nincs a levegőztető nem kötelező csak ha túl van telepítve az aksi.a bettának is kel egy sima szivacsszűrő megfelel ekkora akváriumba vagy egy kis belső motoros szűrő és 25-26 fókos víz.más halat ekkora aksiba nem lehet tartani.
2011. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 gfero ***** válasza:
23%
páncélos harcsát egyedül nem ajánlatos tartani és nem is lehet ekkora aksiban.esetleg 4 db.törpe szívóharcsát.
2011. ápr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint,már a bettádnak is elég kevés a 17 liter.30 liter körül már elmegy,de 50liter felett érzi jól magát.Lélegeztetőn nem tudom mit értesz,ha levegőztetőre gondolsz az nem,de szűrő mindenképpen kell az akváriumba.Ja,és semmilyen halat ne rakj mellé,tudomásom szerint nincs 17 literbe tartható hal.Próbálkozz garnélákkal,persze ne betta mellett.
2011. ápr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
2-3 nőstény bettát
2011. ápr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem kötekedni akarok gferoval,elismerem a hozzá értését,de törpe szívót sem raknék bele.Én 25 literesbe raktam garnélák közé,de valahogy nem tetszett a viselkedésük,és átkerültek 54 literbe.Na,aktivításuk és viselkedésük is sokkal meggyőzőbbé vált.Ettől függetlenül...
2011. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha két három nőstény bettát beraksz egy hím mellé,(17 literbe)abból semmi jó nem sülhet ki.Ezt a választ remélem nem komolyan gondoltad.
2011. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gfero ***** válasza:

útólsó igazad van

minél nagyobb helyen vannak annál jobb de a törpe szívó 20 litere 4db ajánlott.ha így vesszük a bettát se lehetne 30 liter alatt tartani.de én a te helyedbe nem tartanék semmilyen halat ekkora aksiba mert csak gondod lesz belőle egy kezdőnek nagyon nehéz fentartani egy normális vízminőséget egy 20 literesbe

2011. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17 20 vagyok.Most teljesen egyet értek gferoval.Ha egy 17 literes akváriumot berendezel halaknak,beleteszed a szűrőt a dekorációt,benövényesíted,hol férnek el normálisan a halaid?Mekkora lesz az úszóterük?Még mindíg a garnélákat javasolnám,ha viszont a halakhoz ragaszkodsz gondolkodj egy kicsit nagyobb akváriumba.Nem lesz sokkal költségesebb,a halaid jobban érzik magukat,és neked is jobban fog tetszeni.
2011. ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ebbe az akiba már nemigen tudsz több halat tenni.

Ami olyan pici, hogy elférne, az (többek közt pont a méretéből adódóan) biztos, hogy rajhal, és kéne belőle vagy 8-10 db. Több halhoz nagyobb aki kell.


Az viszont nagyon igaz, hogy hogy is van ez a lélegeztető?!

Szűrő mindenképpen kell, az meg elvégzi az oxigén beoldást valamilyen módon.

2011. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!