Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halaknak nem kell...

Milyen halaknak nem kell szűrő v. levegőztető?

Figyelt kérdés
bettán kívül
2011. ápr. 5. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Szűrő az ajánlott minden halnak, víz tisztán tartása érdekében is...levegőztető pl nem kell:(Betta, gurámik)
2011. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Semelyiknek, amelyik a természetes élőhelyén él.

Akváriumban mindegyiknek kell szűrő, a Bettának is.

Hacsak nem egyedül él egy 100 literes dzsungel növényzetű akváriumban, aminek gondosan cserélve van a vize, szűrő nélkül a saját rothadó ürülékében éli le keserves életét, és megváltásnak érzi a halált.

2011. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gfero ***** válasza:
minden halnak a bettának is kell szűrő az akváriumba.de ezt már leírtuk a tegnap szerintem neked.ha nem te vagy az akkor bocsi.
2011. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem én vagyok
2011. ápr. 5. 16:03
 5/9 A kérdező kommentje:
ja bocs h szűrőt is írtam csak levegőztetőre gondolok
2011. ápr. 5. 16:04
 6/9 Doruss ***** válasza:
Szűrő minden halnak KELL mert szerepe van a biológiai egyensúlyban, körforgásban, és mivel oxigént juttat a vízbe (vagy porlasztóval, vagy anélkül is ahogy mozgatja a felszínt), ezért levegőztető nem is kell bele. Leginkább túltelepített akváriumba sükséges, de túltelepíteni amúgy sem ajánlott.
2011. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

...ha meg van szűrő, az levegőztet is. Nincs olyan, amelyik nem.

Egyébként a labirint kopoltyúsok nem igényelnek olyan oxigéndús vizet, de azért nem terminátorok.

De mondom, értelmetlen az egész, mert úgyis kell szűrő, akkor meg levegő is van.

Miért viszolyogsz ennyire az oxigén beoldástól?

2011. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gfero ***** válasza:
doruss jól leírta.ha a vízfelszín mozog,körforgásban van akkor nem kell a levegőztető.a labirint kopoltyús halak a víz felszínéről veszik a levegőt.de az akvárium le kel hogy legyen fedve mert könnyen megfáznak
2011. ápr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én például egész jól eltartottam a heringeket fagyasztóban, szűrő nélkül. A konzervben is ritka a műszaki berendezés :)


Akváriumi halaknál viszont szűrő mindenképpen kell, levegőztető viszont csak ritka esetekben.

2011. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!