Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet jó kondiban...

Hogyan lehet jó kondiban tartani a halakat?

Figyelt kérdés
Elég jó bőrben vannak, husisak, kapnak fagyasztottat is mostmár, meg 2-3 féle kaját még kis adagokban naponta többször. Kicsit kezdtem aggódni mostmár, hogy kövérek és nem jó nekik, mert egészségtelen. De észrevettem, hogy direkt odamennek a szűrőhöz közel, ahol a legerősebb a sodrás, ám ez őket nem zavarja, sőt élvezik :). Ez valamiféle torna lehetnekik szerintem, vagy csak játékból csinálják, nem tudom.
2011. ápr. 8. 11:17
 1/7 gfero ***** válasza:
ne hizlald a halaid nem libák ezek hogy tömjed.elég naponta 1x annyit adni amennyit hamar megesznek.a halaknak többet árt a sók kaja mint a koplalás.a szűrő.nem lehetséges hogy oxigénhiány van az akváriumban?hány db hall,milyen és mekkora az akvárium? mellesleg a fagyasztott kaja az megfelelő nekik.
2011. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha szereted a halaidat naponta egyszer adj nekik enni!Hetente pedig egy nap szünet!Ezt a tanácsot állatkereskedésben kaptam!Annyiszor állnak neki enni ahányszor megeteted őket!Megbetegedhetnek !Nem is beszélve a gyakori ürítésről ami tönkrevágja a vizüket!

Igen a ,,sport"és a játék veszi rá őket a buborékúszásra:)

Meg a trutyit is lemossák így a testükről!Nagyon aranyosak!

2011. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Emberként azt gondolom kényelmesebb vékonynak lenni, mert úgy könnyebb mozogni. Ha viszont hal lennék, lehet mégis inkább dagadt akarnék lenni, mert a zsír fenntart a vizen :)


Najó egyébként nem kell őket túletetni. Semelyik állatnak nem tesz jót az elhízás, és a vízminőségnek se jó ha állandóan dobálod be a kaját. Akkor sűrűbben kell takarítani is.


Úszni minden hal szeret a sodrással szemben, ez lehet, hogy játék, mert élvezik, de az is lehet, hogy a génjükbe van és azért csinálják, hogy levezessék az energiájukat.

Szerintem azt képzelik ilyenkor, hogy már kilómétereket úsztak előre.

2011. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha kövérek, kevesebbet kell nekik enni adni. Ez ennyire bonyolult?
2011. ápr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Doruss ***** válasza:
54%

Nekem is csinálja néha pár hal, hogy az áramlattal szemben úsznak. Szerintem ez normális.

De ne etesd túl őket! Nagyon könnyen belepusztulhatnak! Ez nem ám olyan, mint az embernél az elhízás. A halak hamar belepusztulhatnak.

A megoldás nem a kondiban tartás, hanem a kevesebb etetés. Vagy csak egyszer etesd őket naponta, ne túl sokat, vagy naponta többször is jó de akkor tényleg csak nagyon keveset.

2011. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mr.G ***** válasza:
Ha jó kondiban akrod tartani a halaidat, akkor etess változatosan! Nekem növényevőim vannak, fátyolos algázók, torokátum harcsa és csíkok. Én szaporítom a fátyolos ancikat és spirulina algatablettát kapnak alapként, ami nagyon jó hatással van az immunrendszerükre is. Másfelől kapnak még barna- és zöldalga szemcsés tápot vegyesen. Zöldségfélék közül a zöldhüvelyű zöldbabot imádják (megmikrózom egy kevés vízben, hogy elsüllyedjen)az uborkát. Időnként kapnak nyúltápot is és a saját magam által készített bojlit, kukoricából. Mindezek mellett a fehérjeszükségletük kielégítésére adok nekik tubifexet és aprított gilisztát. Ha hidegvizet kedvelő halad van (pl.: aranyhal), akkor annak több fehérjére lesz szüksége.
2011. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mr.G ***** válasza:
Az etetések gyakorisága a halaid fajtájától és méretétől függnek, egyébként egy biztos tipp: naponta 2x keveset
2011. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!