Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A márványsügér mellé rakhatok...

A márványsügér mellé rakhatok zebrasügeret?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 20:48
 1/10 anonim válasza:
Szerintem rakd őket egybe 1 órára és figyeld őket. Ha nem bántják egymást akkor lehet. :)
2011. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
100%
Fiatalon elmegy, de nagyon rövid ideig működőképes párosítás. A márványsügér pár hónap alatt drasztikusan túl fogja nőni, kifejlett egyedeknél meg akkora a méretkülönbség, hogy abból semmi jó nem fog kisülni.
2011. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.És mit gondoltok mit rakjak mellé?Továbbra is a márványsügér lenne a középpont.Morgóharcsa nem jött be mert este kelnek életre,és zavarták oszkárt:)
2011. ápr. 8. 21:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a bajom,hogy a sügerem bármit eszik a harmada kiesik a kopoltyújánál,és őngysága ezt már nem szedegeti össze.Még csak 10 centis a hal.
2011. ápr. 8. 21:20
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Semmiképp.A márványsügér hatalmasra nő és ragadozó, legalább 20cm nagyságú társhalban gondolkodj.1-1 sügérre 150 liter vizet számolj és minimum 300 literes akváriumot igényelne, ebben 1 pár szűkösen, de tartható, 500 liter lenne az ideális.A további nagytestű halaknak szintén hasonló a vízigénye.Az akváriumod méretétől függ, hogy társíthatsz e.Én egy szép pát tartanék társhalak nélkül, lehetőleg eltérő színváltozatúakat.
2011. ápr. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi.170 literes,úgyhogy felejtős a társaság.
2011. ápr. 9. 08:10
 7/10 Frontosa ***** válasza:
100%

Uhh, az elég kicsi lesz neki, kifejletten meg se tud fordulni.

Fél év múlva ideje lesz beüzemelni egy legalább 300-400 literes akit neki. Abban már kaphat magának párt.

Üdv,

2011. ápr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ok rámegyek a témára.Amúgy is egy nagy akvárium az álmom a nappaliba.Körülnézek a használt aksik között,mert egy új az marha drága:)
2011. ápr. 9. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a márványsügerek tényleg nagyon nagyra nőnek, aztán győzzed etetni kishalakkal, vagy fagyasztott hallal.

Rengeteget eszik. Én csak 1db-ot tartottam régen, de kinőtte az akváriumot aztán eladtam. Hát a végén már majdnem 20 centis volt. Mellé raktam egy frenatusz-t, pedig az kicsi 6-10 centis, viszont valamiért nem ette meg. Lehet, hogy nem tetszett neki a színe. Nem tudom mi volt az ok, de nem is foglalkozott vele, nem bántotta.

2011. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsot.Az etetés a kedvenc részem az akvarisztikában,úgyhogy ezzel nem lessz gond:)
2011. ápr. 9. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!