Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális ha hím és a nőstény...

Normális ha hím és a nőstény bettám egy akváriumban vannak de a hím állandóan kergeti a nőstényt és kicsit csipkedi is?

Figyelt kérdés
nemrég kaptam őket és a hím már egyszer épített habfészket de nem történt meg a bepárzás
2011. ápr. 9. 07:18
1 2 3
 11/24 gfero ***** válasza:
100%
tegyél be 1 üveglapot kettőjük közzé így 1 pár hónapot kibírnak utána majd veszel mást mert ahogy látom nem adsz az apróságokra..
2011. ápr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
a hím már meg van négy hónapja és semmi baja
2011. ápr. 9. 08:40
 13/24 gfero ***** válasza:
jó akkor sokk sikert hozzájuk
2011. ápr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
nem értem hogy nehéz a felfogásod hogy nem lehet ekkora helyen halakat tartani .ha meg te akarod alakítani a szabályokat miért kérdezel.
2011. ápr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

ÚRISTEN!!! 7 literben NEM LEHET 2-t tartani, de még egyet sem!!! Egy hím bettának MINIMUM 20 literes akvárium, de inkább 30, ha nőstény is van, akkor MINIMUM 50 literes, dúsan növényesített, és nem 1 nőstényt, hanem MINIMUM 3-at, ugyanis egyet szét fog szekálni és meg fog dögleni. Miért nem lehet olvasni, mielőtt tartasz egy állatot? Azt meg ne mondd nekem, hogy mindenhol mást írnak. Ez nem macska, hogy megveszed, aztán elvan magában is basszus. 7 literesbe mi fér bele egyáltalán? Van szűrőd egyáltalán?

[link]


# Medence: Minimum 50 literes

# Halnépesség: 50 literre 1 hím és 3-4 nőstény


Tessék, csak hogy megértsd. De ahogy nagyjából átfutottam a válaszokat, nem igazán vagy hajlandó nekik jó körülményeket teremteni. Akkor meg további jó állatkínzást, és várakozást, hogy mikor fognak elpusztulni!!

2011. ápr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Jah és téged CSAK az érdekel, hogy mit csinálj, hogy ne szekálják egymást? Egyszerű a válasz: VESZEL EGY 50 LITERES AKVÁRIUMOT. Vagy szépen visszaviszed őket a kereskedésbe és nem tartasz halat, neked nem igazán való.
2011. ápr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

...nem kell itt visszavinni semmilyen halat.Nekem is van több bettám: nőstényem és hímem is egyaránt.Van 1 db 25 literes aksi és van 2 db 10 literes is.MEGJEGYZEM HOGY EGYIK 10 LITERESBE VAN 1 HÍM ÉS 1 NŐSTÉNY KB: MÁR VAN 4-5 HÓNAPJA ÉS SEMMI BAJUK NINCSEN!Nekem a hímek egyáltalán nem verekednek a nőstényekkel!Egyiknek sincs megtépve az úszójuk meg semmi fizikai sérülés nincs rajtuk!....ja és az tényleg jó tanács,ha nagyon nincsenek összeszokva akkor válaszd el őket de új hogy jól lássák egymást,vagy vedd ki a nőstényt kb: 2-4 hétre és utána rakd vissza....(de ha a nőstény nem ivarérett akkor ez nem fog működni).....ja és el is felejtettem mondani hogy mindenképp rakj nekik be fűtőszálat(ha szűrőt nem is,de legalább ennyit,mert ezt az apróságot aztán már megérdemlik a halak)....nekem is volt 1 betta hímem idéglegesen egy kis aksiba ahová nem tudtam rakni fűtőt és azt figyeltem meg hogy a hím egyáltalán nem mozog csak fekszik az egyik kavicson és stb.EZ AZT JELENTI HOGY AZ ÉLETRITMUSOK LEÁLL ÉS CSAK ÚGY VAN ÉS KÉSZ MEG NEM IS NAGYON ESZIK. EZÉRT KELL FŰTŐ HOGY JÓL ÉREZZÉK MAGUKAT HA KICSI HELYEN IS DE LEGALÁBB NE FÁZZANAK...

ÜDV: Ádám

2011. ápr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha szűrőt nem is??? MIVAN??? Te normális vagy? Inkább ne is osztogass tanácsokat!!! Tudod miért kell a szűrő egyáltalán? Azért, hogy a benne megtelepedő hasznos baktériumok megsemmisítsék a halszarból meg kajamaradékból származó méreganyagokat, és ne dögöljön meg a szerencsétlen halad!! A vízcserét hogy csináljátok (kérdező és utolsó)??? Úgy, hogy ha már retkes a víz, kiveszitek a halakat meg mindent, és friss csapvízzel feltöltitek újra az akváriumot, ugye??? GRATULÁLOK MINDKETTŐTÖKNEK!!!!
2011. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

A 9:27-es válaszoló szintén annyira tudatlan és felelőtlen, mint a kérdező. Nem tudom felfogni, hogy aki hülye a halakhoz az miért tart egyet is. Vannak bizonyos igények, amiket be kell tartani. Az egy dolog, hogy el van ekkora akváriumban is, de szarul érzi magát, nem valószínű, hogy élni fog 2-3-4 évet. Nem lehet általánosítani minden szempontból, mivel minden halnak meg van a saját személyisége. Pl. az én hím bettámmal nem tudtam összerakni a serpalazacot, mert megállás nélkül űzte őket, teljesen megbolondult, de más halakkal meg békés...(neon pl)--> máshol meg valamiért serpákkal is elvan békésen.

Ne tartsd együtt a kettőt, mert azt várhatod, hogy eltűrjék egymást, ha eddig nem sikerült. Vegyél szűrőt, fűtőt, fedőt az akváriumba, abba világítást. (bár ajánlatos lenne, minimum 2 db 20-30 literest beszerezned a két halnak) Ha ezt nem tudod biztosítani, akkor ajándékozd el a halakat, jobb lesz nekik, ha nem egy barom (te) tartja őket, hidd el!

2011. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
21%

Mindenki itt osztogatja az észt, hogy mennyire értenek a halakhoz. Közbe lemerem fogadni, hogy semmit ;) ;)

Semmi közötök ahhoz, hogy milyen akváriumban tartja a halakat, egyszerűen a kérdésre kéne válaszoljatok, és nem okoskodni, hogy hogyan tartsa. Úgy tartsa ahogy akarja ;) !!!!


Ahogy írták előttem válaszd ketté őket !

2011. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!