Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális ha hím és a nőstény...

Normális ha hím és a nőstény bettám egy akváriumban vannak de a hím állandóan kergeti a nőstényt és kicsit csipkedi is?

Figyelt kérdés
nemrég kaptam őket és a hím már egyszer épített habfészket de nem történt meg a bepárzás
2011. ápr. 9. 07:18
1 2 3
 21/24 Mr.G ***** válasza:

A 22:42-es válaszadónak igaza van. Ahelyett, hogy a burzsulyhalasok osztanák az észt igazán segíthetnének a kérdezőnek megoldani a problémát!

Tisztázzunk valamit: Ha egy halat bezárunk egy adott térbe az már eleve kínzásnak számít, hiszen a természetben egy rajhal (pl.: vörösszárnyú keszeg) több hektárt is beúszhat egy nap alatt! Tévedés lenne azt hinni, hogy azért, mert egy hal 100 l vízben éldegél 50 l helyett attól az már boldog lenne...Akármilyen természethű az akváriumunk, attól az még egy mesterséges kombó lesz.

Van olyan, amikor a két hal nem talál egymásra de ha sikerül is az ívás, utána azonnal ki kell szedni a hímet, mert a nőstény nagyon kimerül, pihennie kell! Ha a nőstényed becsíkosodik, akkor viszont készen áll a bulira!

2011. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egy 300 literes afrikai sügéres, meg 2 szintén afrikai sügéres nevelő akváriummal nem értenék a halakhoz...aki nem ért hozzájuk, azok ti vagytok a rossz tanácsaitokkal, de mindegy, nem fogok tovább vitatkozni, kínozzátok a halaitokat, ahogy akarjátok!!
2011. ápr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Mr.G ***** válasza:
Ui.: Ezek a halak csípkedik egymást még akkor is előszokott fordulni, ha csak nőstények vannak egy aksiban, mindegyik bettának egyedenként más a vérmérséklete, ezért mondhatjuk, hogy normális dolog... Azonban ha kicsi az aksi amiben tartják őket, akkor nehezebben tud elbújni a nőstény. Ezenkívűl szükség van a sűrű növényzetre is! Én tartottam kis méretű aksiban két hímet úgy, hogy drótból hajlítottam egy akkora keretet, mint amilyen széles volt az aksi és varrtam rá szúnyoghálót. A drót végeit pedig áthajlítottam az üveg külső oldalára, hogy fixen rögzüljön.
2011. ápr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Ádám vagyis a 9:27-es válaszoló: köszönöm a kiállást, a boltban úgy vettem h ivarérett, és már szét választottam őket kb. 1 hete úgy h látják egymást és egymásra is szoktak nézni,viszont a függőleges csíkokat rózsaszín halon fogom látni mert a vmelyik oldalon azt írták h a világosabb halakon nem jelenik meg?,és ezt most nem bántásból de sztem ide nem kell fűtőszál mert 26-27 fok van állandóan a lakásban és vidáman úszkál mindkettő egész nap

9:58-as válaszoló: 2 hetente cserélem a vizet és forralom ami több haltartó(tapasztaltak) szerint elég a halnak.te sem halsz bele minden kis baciba

11:09-es válaszoló:kezdjük ott h még a net is és mindenki azt mondta a betták kb. 2 évig élnek.a másik h minden azt írja és mindeki azt mondja h az akváriumra ne tegyek fedőt mert nem tud a légkörből elég oxigént felvenni és még én vagyok a tudatlan,ja és a nőstény csak 2 hete van meg tehát még van esély rá h eltűrjék egymást

22:42-es válaszoló:köszönöm neked is és meddig vegyem szét őket?

Mr. G vagyis 8:36-os válaszoló: neked is köszönöm és teljesen egyetértek veled

a többieknek meg: az embernek is kell egy bizonyos tér h jól érezze magát,de ha mondjuk elmentek koleszba és egy luknyi szobában össze vagytok zárva még 3-4 emberrel ti is kibírjátok nem döglötök bele

2011. ápr. 10. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!