Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalat szeretnék tartani,...

Aranyhalat szeretnék tartani, de bírják a meleget is?

Figyelt kérdés

2 darab teleszkópszemű aranyhalat szeretnék tartani 100 literes akváriumban, legalábbis addig amíg még kényelmes nekik! Amiatt aggódom, hogy a lakásban nyáron 30 fokra is felmegy a víz hőmérséklete ezt hogyan élik túl?

A jeges palackozást már más akváriumnál próbáltuk, de ott se nagyon vált be, a ventillátoros megoldás meg csak 1-2 fokot hűt...


2011. ápr. 9. 10:37
 1/8 gfero ***** válasza:
100%
hát vagy veszel egy akvárium klímát vagy a házba szerelsz és akkor neked is jó vagy maradsz a palack,ventilátornál.a 30 fok nagyon sok az aranyhalnak.
2011. ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aranyhal szereti a hideg vizet, 20 fok körül az ideális neki! A 30 az már nagyon sok, bettának való. Valami klímát javasolnék, vagy valahogyan a vizet próbáld hűteni..Én is panelban lakom, már nem is próbálkozom aranyhallal...:) 100 fokos lakásban... Bettáim szeretik, nekik való!
2011. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Doruss ***** válasza:
Hát, az egyetlen megoldás valami hűtőberendezés az akváriumba, vagy a szobába egy légkondi. Az aranyhalnak ez nagyon sok. Én is pont ezért nem merek hidegvízi halat tartani, nálam ugyanez a helyzet. Bár nálunk kertesház, de tetőtéri szoba, ott is mindig meleg van.
2011. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. ápr. 9. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Valami vízhűtést is lehetne kreálni, olyat mint a számítógépekbe szoktak, de azt ne kérdezd meg hogy kell :)


A klímák nagyon drágák. Nem?


Talán 6db PC venti is elég lenne, de nem biztos.

2011. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy odarakod a hűtőszekrényt az akvárium mellé, és a külsőszűrőt belerakod, de azt nem tudom utána hogy csukod rá az ajtót :)
2011. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gfero ***** válasza:
úgy csukod rá hogy beleteszed az egész aksit.
2011. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mr.G ***** válasza:
Vannak olyan aranyhalasok, akik nyáron például jégkockákkal hűtik az aksijuk vizét. Én nem hűtöttem semmivel, inkább többször cseréltem hidegebb vizet. Egyébként a 30 fok tényleg sok, ha feljebb megy a hőmérséklet, az már forró leves az aranyhalnak. Ráadásul minél melegebb a víz, annál kevesebb az oxigéntartalma!
2011. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!