Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj ha 3 naponta cserelem a...

Baj ha 3 naponta cserelem a halaimnal a vizet?

Figyelt kérdés

Vettem egy uj akit (94) litres :P az vagyok aki 2 kerdessel ezelott a szuros kerdest irta!

Meg kell toltsem es 2 szer haromnaponta cserlem a vizeket az akvariumaimba ez art nekik?


2011. ápr. 11. 19:12
1 2
 1/19 anonim válasza:
Én 2 és fél hetente szoktam mert van 2 víztisztítóm is
2011. ápr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
De miért kell?Főleg,h.94 literes!Nekem 30 literes akváriumom van kb.20 díszhal van benne és csak 3 hetente cserélem!Talán nincs levegőztetőd?Strapás lehet ennyit dolgozni vele!Szerintem nem jó a halaknak ha ennyi ,,zaklatásnak "vannak kitéve!
2011. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Azert mert fel kell toltsem az uj akit,es kell az alott viz

Erted?

2011. ápr. 11. 19:31
 4/19 anonim ***** válasza:
Az nagyon nem jó, 3 naponta stresszeled őket, ráadásul a víz sem tud beállni soha! Két hetente szoktam, részleges vízcserét..
2011. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
HETENTE kell részleges vízcsere!
2011. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 gfero ***** válasza:
100%
hetente 1x 30%-ot kel cserélni aljzatporszívózással.
2011. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

Akkor te nem cseréled a vizet, hanem feltöltöd. Azt meg nyugodtan lehet, persze, nagyobbra váltáskor nálam is így volt. Akár naponta is öntheted be az új vizet.


Viszont többiek: Hetente 20-30% vízcsere kötelező! Ez főleg a 30 liter/20 halas hozzászólónak szól, már így is súrolod az állatkínzás határát, nem tudok olyan törpe növésű halat, amiből ennyit tarthatnál ekkora helyen. Tudod milyen hamar telítődik az a pár liter víz mérgező nitráttal és ammóniával...?

2011. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

Én vettem egy 30 literes hordót, azt zuhanzóban telerakom vízzel, és onnan meregetem ki, mert nehéz hogy kivigyem.


De 100 Ft-os boltban kb 300 Ft-ért tudsz venni még vödröket. Nálunk kb ilyen áron van. És akkor több vized lesz.

2011. ápr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

Nem ilyen egyszerű a vízcsere dolog mint írjátok.


Legtöbbször a szakirodalom hetente 20-30%-os vízcserét javasol VISZONT fontos megemlíteni, hogy ezt az értéket több tényező is módosítja, általában a szakirodalom egy átlag 40-50l-es akváriumra, belső szűrővel kalkulál.


1. Halfajtól, és díszítéstől függően előfordulhat, hogy el kell térni az ajánlástól.(igényes halak, igénytelenek,ill. előfordul hogy esztétikai okokból kell vizet cserélni rendszeresen.)


2. Az akvárium méretével fordítottan arányos gyakoriság.

(Értem ez alatt, minél nagyobb a térfogat, annál ritkábban kell vizet cserélni, ugyanis nagy tréfogatú kb. 100l feletti akváriumokban az egyensúly mely kialakul igen stabil lehet, míg egy 20-30l-es akv.-ban a víz akár 1-2 nap alatt is jelentősen romolhat.)


3. Belső szűrő esetén nem ugyanannyiszor kell vizet cserélni mint külső szűrő esetén. Ennek oka a belső szűrők silányságában keresendő, töredéke l/h-t tudnak, és míg ezek csak a fizikai szennyeződést szűrik, egy jó külső szűrőben beállt baktériumtelep van,amit nem szabad megbontani, cserébe viszont nagyon jó szerves hulladék lebontó képessége van.


Ebből értelem szerűen következik, míg belső szűrőt hetente/2hetente tisztítani kell, külső szűrőhöz hónapokig nem nyúlunk, csak akkor ha hosszabb áramszünet volt (ugyanis ezen baktériumtelep nagyon érzékeny az áramlás meglétére, ha áramszünet van akár órák alatt is káros mikroorganizmusok szaporodhatnak fel a hasznos szerves hulladék lebontó bacik helyén), vagy behurcoltunk valami betegséget, és attól akarunk megszabadulni.


Ebből következik, hogy mindenkinek magának kell kitapasztalni menyi időnként kell cserélni a víz egy részét. Gyakorlott akvarista a víz szagából, színéből, pillanatok alatt megalapítja kell e cserélni vagy nem.


Mgj.: A túl gyakori vízcsere stresszezi a halakat, a túlzott % felborítja a kialakult biológiai "egyensúlyt".


Saját példámat említve, a vitorlásaim csak akkor ívtak le, amikor 15-20%-ot kéthetente cseréltem, gyakrabb vízcserénél ingerülten viselkedtek, míg ritkább esetben, már a víz árnyalata sajnos nem volt megfelelő, bár ez csak esztétikai hiba, és később orvosoltam. ezután váltottam a 3 heti vízízcserére, igaz ez a 200l aksimra igaz csak természetesen erős külső szűrővel.


Baleys

2011. ápr. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

Baleys, teljes mértékben igazad van. Csak ez nem az a fórum, ahol ilyen szépen el lehet beszélgetni erről. Ha gyakran jársz ide, szembesülnöd kell vele, hogy minden második kérdezőnél olyan alapvető problémák vannak, hogy nem tudja, mi az a szűrő (általában a "buborékoztató" meg a "lélegeztető" az), illetve hogy miért nem kapcsolhatja ki éjszakára, a vízcseréket pedig... Hát ebbe bele se mennék.

Tehát azért szajkózzuk a heti 30%-ot, hogy legalább ennyi rögzüljön, még erre is nehéz rábeszélni egyeseket.

2011. ápr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!