Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halaknak nem árt az algaírtó...

A halaknak nem árt az algaírtó? A többi lent.

Figyelt kérdés
A növényeim tele vannak ecsetalgával. A kereskedésben kaptam algairtót-a nevét nem tudom csak azt, hogy Tetra termék és hogy 20l-ként kell 1 tabi. Az a kérdésem, hogy a halaknak ez nem árt? Azt javasolták, hogy 4 napig naponta takarítsam a szűrőt, majd 30% vízcsere. Ezek után repülő rókát javasoltak(fonálalgázó márna)
2011. ápr. 12. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A halaknak közvetlenül nem, de közvetetten árt. Gondolj csak bele, az algák élőlények, ez meg egyszerre kiírtja mindet, milyen mocsokban fognak úszkálni a halaid. Felborítja az egyensúlyt, a növényeidet is károsítja, semmire nincs jó hatással.


Nem ilyesmikkel kell az algásodást megszüntetni, sőt, nem is lehet. Az algásodás okát kell kiküszöbölni.

Csak néhány tipp, hogy mitől lehet:

Gyenge szűrés (óránként legalább 6X kell megforgatni az akvárium vizét).

Túltelepítés, túl sok hal.

Kevés vízcsere (heti 30% az átlag).

Túletetés.

Nem megfelelő világítás.

Túl kevés növény.

Nem megfelelő tápozás, co2-zés.

Kevés talajporszívózás.


Még sorolhatnám és kifejthetném, de inkább olvass alaposan utána. Akvarista.hu kezdőlapján javaslom az ingyenes e-bookokat és a Horn-Zsilinszky könyvet.

2011. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a halaknak is árt.

A kicsiknek lassítja a fejlődését, meg néhány harcsa fajta érzékeny rá.

2011. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az algaírtó szerek rezet tartalmaznak,amely károsan hat némely halfajtára.
2011. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Na, hát ha rezet tartalmaz, akkor valóban árt a halaknak is, a harcsaféléknek például halálos is lehet. Bár a tetrával nem szokott baj lenni. Nem tudom, még csak a kezemben sem volt algaírtó soha.
2011. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

EHEIM Pick up 2010. 17 neon, 9 dánió, 1+2 betta, 1 aimonyeri, 1 anci, heti 30% vízcsere, ilyenkor mulmozok is.

Napi 1szer etetek + 1 böjt nap. 2X 18 W T8 fénycső, 10 tő különböző fajta növény(arányosan előre középre és hátra)Co2 tabival+ Tera aquatan + havonta gyökér tápozás

2011. ápr. 12. 16:15
 6/13 anonim ***** válasza:

És mindez hány literben?

Mondjuk szerintem már megvan a bűnös, de azért ez érdekelne. Meg hogy milyen növények vannak.


Egyébként meg az ecsetalgát amúgy sem lehet algairtóval kiirtani.

2011. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 gfero ***** válasza:
ez mind szép de mekkora az aksi?
2011. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
105 liter. A növényeket nem ismerem.
2011. ápr. 12. 16:57
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ezidáig érte napfény, most már délelőtre letakarom
2011. ápr. 12. 16:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Áh, hiába játszol a fénnyel, nem hiszem, hogy jobb lesz, legalábbis nem teljesen.

Az a helyzet, hogy így is kevés fényed van, nincs egyensúlyban az egész.

36 Watt alatt csak árnyéktűrő növényeket nevelhetsz sikeresen, azokhoz meg nem kell pluszban co2-t adagolni, (pláne nem tabiban, ami dózisokban hat) és tápozni sem kell olyan eszeveszettül.

Ezeket a fölösleges anyagokat mind az algák hasznosítják, tehát amíg lesz kajájuk (tpá, co2, fény, akár kevés is) addig nem szabadulsz meg tőlük.


Ha vannak fényigényes, gyorsan növő növényeid, akkor azoknak jó az erős táp, meg a szén sem elhanyagolható, viszont hozzájuk nem 2 db 18 w-os fénycső kell, hanem 5-6 db!

Amennyivel kevesebb fényt kapnak, annyival kevesebb tápot tudnak hasznosítani. Az eredmény ugyanaz, fölösleg.


Szedd ki a növényeket, ami nagyon fertőzött, dobd ki. Ami menthető, arról csak a legcsúnyább leveleket vágd le. A maradékot súrold le, de azért a növény bírja ki :)


Az akváriumban is súrolj le mindent tőle, a szűrőt pedig tényleg takarítsd kicsit gyakrabban.

A növényeket áztasd be gyenge hypo oldatba (10:1), vagy rézgálicos oldatba. Utánna amennyi algát csak tudsz, szedj le róluk.

Öblítsd át őket hatezerszer, mielőtt visszaülteted az akiba.

Felejtsd el a co2-t, gyökértápokat ne használj olyan gyakran, és csak finom szemcséjű (1-2 mm-es) aljzathoz.

Igazából a halakat is ki kéne tenni 2 napra karanténba, de szerintem ha ezt megcsinálod, azzal is sokat segítesz.


Az algairtóval nem lennél beljebb.

Ráadásul a sziámi márnából kéne vagy 3-4 db, a te akváriumodba pedig már így is épphogy elférnek a halak, már egyet sem tudnál betenni.

2011. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!