Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Murr, igazán kíváncsi vagyok...

Murr, igazán kíváncsi vagyok a véleményedre. Mit mondasz?

Figyelt kérdés

Csak azért írok újat hátha nem látogatsz vissza. Az algás vagyok. EHEIM Pick up 2010. 17 neon, 9 dánió, 1+2 betta, 1 aymonieri, 1 anci, heti 30% vízcsere, ilyenkor mulmozok is.

Napi 1szer etetek + 1 böjt nap. 2X 18 W T8 fénycső, 10 tő különböző fajta növény(arányosan előre középre és hátra)Co2 tabival+ Tera folyékony növény táp + havonta gyökér tápozás.Eddig sajnos érte napfény, most már nem.


2011. ápr. 12. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Visszanéztem, tehát 105 liter az akvárium.

A 2010 már határeset ekkora akihoz (a gyári ajánlás ellenére túl kicsi). Ha van rá pénzed, vagy kedved barkácsolni, egy külső szűrő nagyon sokat segítene, ez lenne a leghasznosabb fejlesztés.


A közvetlen napfény okozhat algásodást, főleg, ha sokáig, erősen tűzi a nap az akváriumot. Ahhoz, hogy ezt meg lehessen ítélni, tudni kellene, hogy mettől-meddig süti a nap az akváriumot.


A növénytápozással kapcsolatban tudni kellene, hogy milyenek a növényeid, néhány kép sokat segítene. Az az egy biztos, hogy a co2 tabi ha csak úgy bedobod és nem fogod fel búrával, teljesen haszontalan, sőt, ártalmas, a változó co2 szint miatt.

Mindennek egyensúlyban kell lennie:

Növények-tápanyag-fény-co2. Ha valamelyik hibádzik, nincs egyensúly, nyernek az algák.


Tehát:

Szűrést kellene bővíteni, illetve beazonosítani a növényeket, hogy be lehessen állítani a tápozást és a világítás mennyiségét.

2011. ápr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egész délelőtt közvetlen, erős napfény éri. A válaszokat köszönjöm.
2011. ápr. 12. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Ha annyi napfény éri, akkor le kell kapcsolni a lámpát, mert az már túl sok.
2011. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Murr! Ámulok-bámulok, nekem Te vagy az akvarisztika királya :D de'télleg :)
2011. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Uhh, hát ez nagyon megtisztelő, köszönöm, de semmit nem értem még el az akvarisztikában, azon kívül, hogy életben tartok 1 db akváriumot.

Nézd meg az igazi mesterek munkáit: Levinen, Nigro, Lantos Viktor:

[link]

[link]

[link]

Na, ők már elértek valamit.

2011. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!