Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan rendezzem át az akváriu...

Hogyan rendezzem át az akváriumomat?

Figyelt kérdés
Vagyis konkrétan az érdekelne,hogy mivel stresszelném kevésbé a halaimat,ha kiveszem,vagy ha bennhagyom őket.Növényeket szeretnék átültetni,átrendezni,köveket kiszedni,megpucolni,szóval szinte az egészet átvariálni.Tehát a vízben elég sokat kell nyúlkálnom.De azt is olvastam,hogy a halakat csak kivételes esetekben szedjük ki.Tehát mi lenne a helyes módszer?A válaszokat előre is köszi.Ja,még annyit,hogy az akvárium 54 literes és 13 db hal lakja.
2011. ápr. 12. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem mindenhogy stresszelődnek, azért kibírják, szóval ahogy neked egyszerűbb :)
2011. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gfero ***** válasza:
milyen halak ezek?a növényeket be lehet tenni ültető csipeszel is nem kell benne mászkálni de ha aljzatot is cserélsz akkor ki kell szedni őket de a vizet mindenképp mentsd meg
2011. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem vettem ki a halakat átrendezésnél. Úgy kellene csinálni, hogy mindent kiveszel egyszerre, lassan, óvatosan, de határozottan, minél kevesebb kotorászással.

Mindent lemosol, a növények gyökerét visszavágod, esetleg a leveleket is ha kell. Fejben mindent elrendezel, ha kell, már kinn rákötöd a növényeket a kövekre, ágakra (anubias, jávai moha például). Aztán szépen bepakolod, szintén lassan de határozottan, minél kevesebb rendezkedéssel.

2011. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Markone válasza:
nyugotan kiszedheted...kibirják nem halnak belle :D am milyen halak?
2011. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hím betta,6db neon,3db platti,és 3db törpe szívóharcsa.Amúgy a növényültetés elég bénán megy multkor is elég sokat szerencsétlenkedtem vele,szóval elég sokat matattam a vízben,amíg úgy maradt ahogy kell lennie.Akkor inkább ha lehet maradjanak a halak? Elég megoszló a vélemény.
2011. ápr. 12. 18:25
 6/9 gfero ***** válasza:

ez nem valami jó db-szám

10 db neon

6 db törpeszívóharcsa

1 betta

a plattiknak már nincs hely hogy többet vegyél

2011. ápr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
gfero,ezt a darabszámot,a meglévő plattik mellé gondoltad?Mert ha ez így nem lenne sok nekem is tetszene.És a fő kérdésemről mi is a véleményed?Aljzatot nem cserélek.
2011. ápr. 12. 18:37
 8/9 gfero ***** válasza:
ha jó a szűrésed nem hagyod ki a heti részleges vízcserét akkor elmegy és nem etetted túl a halakat. de én a plattikat lehet hogy odaadnám .ki is szedheted meg benne is hagyhatod a halakat de ha nagyon felkevered az aljzatot és sokat dolgozol benne akkor kiszedheted arra az időre de abba a vízbe amit az akváriumból leszívsz és utána mehet vissza
2011. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. ápr. 12. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!