Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ecsetalgás vagyok. Velem...

Az ecsetalgás vagyok. Velem csak a probléma van?

Figyelt kérdés
Nem volt több pénzem, úgy hogy nem vettem külső szűrőt mivel csak 30 körül láttam. Ezért a 2010est lecseréltem 2012re. Ezt kilencből megúsztam.( 105 l aki) Most az a bajom, hogy a halak "röpködnek" szerintem nagyon erős az áramlás. Mit tehetek?
2011. ápr. 13. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy szabályozható teljesítményű szűrő.

Vedd kisebbre az áramlást, amíg nem áll be a szivacs.

2011. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:

A legkisebb eheim classic külső szűrőt újonnan meg lehet venni 13 ezerért. Használtan láttam már 10 alatt is külső szűrőt.


A legjobb, amit tehetsz, hogy az áramlást a falnak fordítod. Így nem fogja a halakat se zavarni, és a teljesítménye se romlik.

2011. ápr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jut eszembe. Nem kell valakine egy EHEIM 2010 egy hónapos ill. egy HAILEA BT 700-as (még nem használt, dobozában van, esőztetővel) belső szűrők 6000ért. Én veszprémi vagyok
2011. ápr. 13. 20:58
 4/7 anonim ***** válasza:
A szűrő a kör alakú fújókát húzd fel.
2011. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem volt valami jó csere. Ennyiért kaptál volna külső szűrőt, ha alaposan szétnézel, vagy készíthettél volna, 5 ereből már átlag szűrőanyagokkal simán megvan. A vízforgatást lejjebb tudod venni, az már mondjuk jó, hogy nagyobb a szűrőtérfogat.
2011. ápr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Erre is tehetsz esőztetőt, ha nem akarod leszabályozni.Én a másik sarokba is tennék egy szűrőt.Az egyikbe szivacsot a másikba csak biogyűrűt, zeolitot, tennék.
2011. ápr. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy belső szűrőbe hiába teszel biológiai szűrőanyagot, az áramlási sebesség miatt kihasználatlan lesz, nem tudnak megtelepedni a baktériumok és a vizet sem tudják átszűrni.
2011. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!