Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ázsiai Biotóp 72 literen?

Ázsiai Biotóp 72 literen?

Figyelt kérdés

Most tervezek akváriumot, és mindenkép biotópot szeretnék. Leginkább az ázsiai felé hajlanék. Szerintetek 72 liter elég lesz 6db Bíborfejű díszmárnának (Barbus nigrofasciatus) 3 db Sávos díszcsík (Botia striata) és 3db Palacsinta algaevőnek (Beaufortia kweichowensis)?

Növényeknek vizikelyhek mellé esetleg tudtok valami öletet adni? Esetleg még 2-3 Sepregető garnélával már teljes lenne a zűrzavar?


2011. ápr. 14. 18:25
 1/7 Platypus ***** válasza:

Szerintem ebben a méretben jobban járnál egy ázsiai törpehalas biotóppal. Ez az akvárium például jó minta a témában:

http://www.youtube.com/watch?v=lmmNljT_dUc

2011. ápr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valóban, ezeket a halakat épphogycsak be lehet zsúfolni ekkora helyre, de egyáltalán nem nekik való. Diszhal.info-n viszont rengeteg halból válogathatsz, lehet élőhely szerint szűrni őket.

Növénynek szerintem nagyon jó még a microsorium, az indiai vízicsillag és a valisneria.

2011. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

[link]

ha itt a növények képe felett kiszeded az összes pipát kivéve az ázsiait akkor ott lesznek a neked kellő növények

2011. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Ezek a halak, kb 2-300 literes akváriumot igényelnének jóval népesebb csoportokban,mármint ha biotópban gondolkodsz.
2011. ápr. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Platypus, a videóban, amit linkeltél, nem tudod véletlenül mi az a zöld apró növény az alján? :)
2011. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha hemianthus, akkor az amerikai, ami meg nem illik ebbe az ázsiai biotopba
2011. ápr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Lehetséges a Hemianthus "cuba", a felvétel annyira nem jó, hogy ki lehessen venni, de valószínűségi alapon könnyen lehet ez a faj. Ez az akvárium csak a halaiban ázsiai, a növények között azért befigyel pár amerikai Echinodorus meg Anubias is. Hiteles ázsiai gyepre alternetíva a lekötözött gömbalga. A díszhalinfó valamiért európainak írja. Ricciából nagyon szép világoszöld gyepet lehet nevelni, bár sok vele a macera. Ez meg egy kozmopolita faj, szerintem passzol az elképzeléshez. A Pogostemon még egy nagyon szép kis ázsiai növényke, nekem a kedvencem.
2011. ápr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!