Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tubifexel való etetés?

Tubifexel való etetés?

Figyelt kérdés

Utánna olvasgattam és megtetszett ez a fajta etetés.

Nos, hogyan is kell? megveszem, egy nagyobb befőttes üvegbe teszem őket (a befőttesüveg teteje lyukas) átmosom többször is hideg vízzel (leöntöm róluk a vízet és ismétlem) 2 napig hagyom állmi h távozzon a béltartalom (közben víz csere) etetés előtt pedig még átmosom) és adhatom is a halaknak.


Ennyi lenne, vagy még kell valamire oda figyelnem?


2011. ápr. 15. 16:24
 1/7 A kérdező kommentje:
illetve még annyi hogy mennyibe kerülhet a tubifex?
2011. ápr. 15. 16:26
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem etetek tubival, mert veszélyes dolog.Sok kórokozót tartalmazhatnak mivel szennyvízben élnek főleg.A tubit nem két napig, hanem legalább egy hétig kell pihentetni és minden nap átmosni hideg vízben.Én nem ajánlom, ha kezdő haltartó vagy.Inkább vegyél fagyasztott halkaját.Van tubi is, meg egyéb vizi élőlény pl. cyclops, szúnyoglárva, vizibolha stb.Ezek nem fertőznek és mélyhűtőben elállnak.

A tubifexből egy nagy csomó olyan 100 ft.

A fagyasztott kaja pedig 270-350 kb egy 10dkg-os csomag.

2011. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen értem. mondták is h veszélyes lehet.. :// fagyasztott kajám van.:D de nagyon büdös. ez mit jelent? megromlott vagy ilyen is?
2011. ápr. 15. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:
van olyan fagyasztott kaja, ami kis izékből van csomizva, mint a gyógyszer, és csak ki kell nyomnod. nem büdi. jobb, mint a tubi.
2011. ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Hát nekem a vörös szúnyoglárvám a büdi.De nem romlott.Lehet belekevertek döglött jószágokat is annó és az büdösít vagy ilyen alapból.
2011. ápr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jó mert nekem is vörös szúnyoglárván van. xdd csak megijedtem h mér ilyen büdös, mert amikor megvettem egy kicsit kiolvadt mert busszal mentem haza.. :D de akkor mindegyik büdös.. xdd
2011. ápr. 15. 16:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Azzal vigyázz, hogy nehogy a csapba öntsd a döglötteket, még véletlenül se, mert mert ha megakad a szifonban félúton, úgy fogy bűzleni mint az atom és utána szét kell szedni az egész mosdót. Szóval inkább a WC-be.
2011. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!