Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy etetitek a páncélos...

Hogy etetitek a páncélos harcsákat?

Figyelt kérdés
Kis gondom van az etetésükkel, mégpedig a többi halam miatt. Elég jól esznek, napi 1x kapnak, mivel szép nagyok és kifejlettek, még a neonok is nagy "lovak". :D Viszont a panda harcsáim még kicsik (2 cm) és nem tudom őket normálisan etetni a többitől. Az aljzatra nem kerül kaja, mert mindig elkapkodják gyorsan, túladagolni pedig nem akarok, pedig csak akkor kerülne le, így nem jut nekik eledel lentre. Csipesszel szoktam a harcsákat etetni, hogy pl grindált, vagy ritkán lemezest, vagy sz. lárvát stb... belefogok és a szájuk elé rakom, de már egyből ott tobzódik az összes pontylazac meg a betta, hesegetni kell őket a víz alatt, mert betámadják a csipeszt. Van lesüllyedő kajám fenéklakóknak. Hát... Este szoktam berakni, de ha felkapcsolom mindig azt látom, hogy a betta rohangál a kis koronggal a szájában, mint kutya a frizbivel. Aztán a neon kitépi a szájából és az úszik vele és így tovább. Akkor sem jobb a helyzet, ha amazokat felszínen etetem, mert mihelyt mennék a talajra kajával egyből tobzódnak a csipesz után. A betta is képes a harcsák után araszolgatni az aljzaton 1-2 cm-re közel és ha találnak kaját a harcsák egyből lecsap közéjük és elveszi. Ti hogy etetitek őket, hogy nekik is jusson? Macerás mindig leveszegetnem a tetőt, mert amúgy nem fér be a kezem. :(
2011. ápr. 16. 12:47
 1/4 gfero ***** válasza:
ne aggódj nem fognak éhen halni találnak maguknak eledelt annyi biztos hogy esik le amiből megélnek vagy etesd őket 2x 1 nap csak akkor kevesebbet csak vigyáz ne etesd túl őket mert többet ártasz nekik.az viszont nem tetszik nekem hogy a neonokat nagy lovaknak nevezted ne hizlald a halakat mert hamarosan megmérgezed a vizet és a halak is megbetegednek.
2011. ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem azért nagy lovak, mert kövérek, hanem mert hosszúak. :) Még picin, kb 1cm-esen vettem őket, most meg bőven 4-4,5 centisek. :) Nagyon betartom, hogy picit adjak, mert tudom, hogy a sok az árt. (lehet túlzottan is)


Köszönöm amúgy a válaszod, megnyugtat, hogy akkor nem fognak éhen halni. (ez miatt aggódtam mióta megvannak :D) Fagyasztott kajából biztos esnek le ilyen pici darabok, csak nem szoktam nagyon látni, mert elsodródnak a halak mozgásától.

2011. ápr. 16. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell aggódnod, mondjuk figyeld meg néha a hastájékukat, ott látszik legjobban ha le vannak soványodva: homorú lesz, befelé áll.
2011. ápr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. :)
2011. ápr. 17. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!