Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hova tegyem a halaim, amig...

Hova tegyem a halaim, amig teljes vízcserét csinálok és a víz "megérik" a visszaköltöztetésre?

Figyelt kérdés
Kezelem a halakat jelenleg, utána mindenképp csinálok egy teljes ujítást, kimosom az akváriumot, mert át is szeretném teljesen rendezni, mindent elejéről kezdeni-lesz benne fa, több növény, uj világítás, még az aljzatot is frissítem. A rossz vizet "kidobom", de nem tudok mit csinálni a halaimmal addig amig beáll a másik víz.. most van 6 neon, 2 mézgurámi, meg guppyk. Neont veszek még 4-et majd, ha meggyógyultak ezek. Vettem 2 csigát, és ugy látszik ők vitték be a fertőzést...a hálóval biztos előzőleg fertőzött akváriumból halászgattak.
2011. ápr. 16. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy ideiglenes karanténakváriumot, legyen legalább 30 literes. 2-3 hétig ki fogják ebben bírni. Mekkora a mostani akváriumod, és mi a betegség?
2011. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát, fogalmam sincs igazából.. uszonyrothadásra hasonlít keginkább, de nem az. Elmagyaráztam a boltosnak mik a tünetek, és a szerint adott gyógyszert, ami hat is, már egész jól vannak (most csak egy pusztult el, máskor több áldozat volt). 80 literes az akvárium.
2011. ápr. 16. 22:20
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Én is azt tanácsolnám, hogy vásárolj egy akváriumot, nézz körül a vaterán.Mindig szükség lehet 1-2 tartalék akváriumra.
2011. ápr. 17. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gfero ***** válasza:
válsz magadnak innen egy akváriumot már 6070 literest kapsz 6-7 ezerért de még a 40 literes is jó karanténak 3000 ft-ért.ebbe nem kell tenni még aljzatot se 2 hétig elvannak benne de ezt is be tudod rendezni rendesen ha akarod.a másikból meg átteszed a szűrőt meg fűtőt persze miután rendesen lemostad fertőtlenítteted.
2011. ápr. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gfero ***** válasza:
bocs a link lemaradt [link]
2011. ápr. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Doruss ***** válasza:
Úgy a legjobb, ha veszel egy másik akváriumot. Én is úgy oldottam meg mikor újracsináltam az akváriumot, hogy a halak addig egy másikban voltak.
2011. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!