Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rejtélyes halálok oka?

Rejtélyes halálok oka?

Figyelt kérdés

Az egyik guppi nőstényem épp haldoklik. Egyre több halam hal meg mostanság. Hirtelen eltűnt 1 guppi hímem, 2 endler guppi nőstényme is meghalt és most a sima. A többiek virulnak, kivéve a pink dániókat akik csipkedik a kisebbeket és azok nem néznek ki jól megcsipkodott farokkal.

Nem értem miért vannak ezek a halálesetek. Csak így, hirtelen. Az akvárium 66 literes, betta hím, guppik, dániók, neonok. Kissé megfogyatkoztak, lehet több fajta tartását abbahagyom és veszek helyettük otocinclus affinisokat. Már rendeltem is, mert nagyon elszaporodott a barna alga az akváriumomban. Lehet ez az ok? Levegőzető,szűrő,melegítő van. Az ivadékoknak semmi baja. Nemrég cseréltem részlegesen vizet. Valami a vízzel lehet, nem? Valami nitrátos cucc vagy ilyesmi? Esetleg betegség? Külső jelek nincsenek.


2011. ápr. 17. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen darabszámban tartod a halakat, mennyien vannak összesen?

Ha 15-nél többen, akkor megvan az ok, a saját ürülékükbe fulladnak bele. A "nitrátos cucc"-ról olvashatnál egy keveset, hiszen ez az akvarisztika egyik alapja, a víz nitrátszintje, ami az ürülékből felszabaduló ammónia-nitrit-nitrát folyamat eredménye.

Hetente 30% vízcsere az alap (pihentetett vízzel), de ha sok a hal, hetente kétszer is indokolt lehet, persze cak addig, amíg rendbe nem teszed a létszámot.


www.akvarista.hu Főoldal, 5 ajándék e-book, ajánlom figyelmedbe!

2011. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66-literbe többszázezermillió hal,nem értem mi lehet a probléma...
2011. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Ja meg a nitrátos cucc:):)kész.állat!!!
2011. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Amúgy az is okos dolog, hogy oto-kat rendelsz egy olyan akváriumba, ami döglődik. A barna alga a kevés fény és a túltelepítés eredménye, az is a "nitrátos cucc" miatt, illetve a gyenge szűrés eredménye. Előbb tegyél rendbe mindent, majd ha legalább 3 hétig nem pusztul el semmi, akkor esetleg vehetsz új halat...


Többiek: Igyekezzetek normálisan segíteni, a hülyeségre semmi szükség.

2011. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ok főnök.
2011. ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Nem olyan rejtélyes, én inkább várhatónak mondanám a leírtak alapján.Csinál 1-2 hetente 20-30%-os vízcserét,azonos hőfokú klórtalan vízzel, takarítsd rendszeresen a talajt ( talajporszívó ) növényesíts,ne telepítsd túl az akváriumot.A világításod is gyenge, vagy kevés ideig világítasz, esetleg rossz paraméterű, szerintem mid három fennáll.Az új halakat, növényeket, legalább fertőtleníteni illene, de jobb a karantén.Etess változatosan, nyers kajával is.Ezek alap dolgok.
2011. ápr. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a guppykat tedd külön egy 40-esbe.
2011. ápr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

milyen erős a szűrésed, illetve milyen növényeket tartasz az akváriumba?

mindenesetre ne otocinclust rendelj, hanem

úszónövényeket, mivel azok csökkentik a leggyorsabban a nitrátszintet, vagy olyan nem túl nagy fényigényű növényeket, amelyek gyorsan nőnek, és a leveleiken keresztül szívják fel a tápanyagokat.

és ne hagyd ki a hetente 30-35%os vízcserét sem

2011. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Vízcserét rendszeresen csinálok.

Hát lehet, hogy a sok hal miatt :S Talajporszívózni is szoktam hónaponta 1×

Olvastam már az 5 e-bookot, a halaim január óta ebben az akváriumban vannak, eddig egész jól. Bocs, ha izgulok és így kérdeztem. Nem akarom, hogy többen is meghaljanak. A világításom gyenge, ez tény, de nincs pénzem több világításra ill. nem kapok rá pénzt a szüleimtől. Lassan növő növényeim vannak, anubias, mycrosorium stb. rendben akkor veszek vízen úszó növényt. A halaimmal nem tudok mit tenni :S Adjam el őket?

2011. ápr. 18. 15:07
 10/12 A kérdező kommentje:
Világítás napi 14 óra
2011. ápr. 18. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!