Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld fonalalga kialakulásának...

Zöld fonalalga kialakulásának mi az oka?

Figyelt kérdés
csak kíváncsiságból kérdezem
2011. ápr. 17. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sokminden lehet.

Ugyan úgy, mint minden algánál: sok fény, kevés növény, túltelepítés, nem megfelelő tápozás, gyenge szűrés, kevés vízcsere.

De kialakulhat a behurcolásától is, viszont akkor el is múlik.

Illetve ha változik a tápozás, amíg átállnak a növények, könnyen megjelenhet.

2011. ápr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Beállt víz, kevés vízcsere
2011. ápr. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, mert nálam egyik fent felsorolt ok sem jellemző, mégis irtanom kell a fonálalgát.

Volt már nem egyszer, hogy a semmiből megjelent, szinte kiirthatatlannak tűnt, aztán ahogy jött, úgy el is tűnt egyszer csak. Pedig mindig mindent ugyan úgy csináltam.

2011. ápr. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Platypus ***** válasza:
100%
A zöld fonálalga a legnagyobb szívás. Teljesen egészséges, megfelelően szűrt, de viszonylag erősen világított akváriumokban is megjelenik. Ha a fényigénye teljesül ennek az algának, akkor már egy minimális mennyiségű tápanyag is elég neki. Ha egy befőttesüveget feltöltesz akváriumvízzel és kirakod az ablakba, képes csurig megtelni fonálalgával, mindenféle ammónia utánpótlás nélkül. Az általános vízminőség javító praktikák használnak itt is, de nem egyszerű menet megszabadulni tőle.
2011. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálam a 300 literes, 50cm magas akvárium fölött van 2db 30W-os, 90cm-es T8-as fénycső. Az egyik 1 éves, a másik 3. Napi 6-7 órát mennek. Közvetlen napfény az akváriumot nem éri. Ezt nem nevezném egy agyonvilágított akváriumnak. Mégis úgy látszik a fonálalga ennyi fénnyel is bőven beéri.
2011. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

11:17

A fénycsöveket évente cserélni kell, mert nagyon eltolódik a színspektrumuk, romlik az amúgy is kevés fenyed minősége.

Gondolom ennyi fény alatt nem sok növényt tartasz, hólyagos vízikehelyre és anubias félékre tudok tippelni. Ők pedig keveset hasznosítanak a fényedből, így utat engednek az algáknak.


Nekem is volt most fonalas algával dolgom, tápozás beállítása meg a fény tuningolása alatt, de amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is tűnt.

2011. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk csak barátoméba volt egy olyan időszakban, hogy 1w/liter fényen, mikor kevés vízcserét csinált. Sárgás volt a víz, és zöld alga hegyek is voltak elég keményen :)
2011. ápr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

11:33!

Azta! Nem mondod?!

Most ezen meg kéne lepődnöm közel 20 év folyamatos akvarizálás után?

Csupán hangsúlyozni szerettem volna, hogy nálam biztos, hogy nem a sok fénytől van fonálalga.

Ilyen és ennyi növény van, jócskán alulhalasított akváriumban:

[link]

[link]

[link]


Hólyagosból van egy példányom, évek óta csak vegetál, nem igazán fejlődik. Bezzeg az a csupán néhány cs-esre növő, vallisneriara emlékeztető növényből már szőnyeg van a talajon. Az ez előtti akváriumom, egy 450 literes volt. Abban a hólyagos ment nagyon. 2m-es töveim is voltak simán.

2011. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
cs-esre = cm-esre.
2011. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért nincs ebbe olyan kevés fény.


Milyen fű az a Vallisneriára emlékeztető? Echinodorus?

Azért kérdem, mert nekem csak Lilaoepsis van és az nem ilyen egyenes. Echinodorusom még nem volt, de lehet hogy lesz, csak drága volt ahol néztem egyszer, aztán inkább nem is kellett. Meg már nem is tudom hova tenném, csak úgy érdekelne :)

2011. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!