Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használhatom így a mágneses...

Használhatom így a mágneses algakaparómat?

Figyelt kérdés
Ilyesmi algakaparóm van: [link] a baj az lenne, hogy azon a részén, amit az akvárium belső falára kell tenni, lejött a külső rétege, látszik a ragasztó. Így még használhatom, vagy már nem?
2011. ápr. 18. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát... Most komolyan, szerinted?

Ha egy darab ragasztós műanyaggal végigkaparod az akváriumot, nem lesz csupa karc és még az alga is lejön?

Már alapjáraton is rossz az a kaparó, alaphelyzetben is karcol.

Ez kb. olyan, mintha a borotvából kiesne a penge, te meg azzal karistolnád magad.


Vegyél egy normális, pengés algakaparót, az nem karcol.

2011. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mármint egy része jött le, köszönöm a választ!
2011. ápr. 18. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor ha a kilátszó rész nem ér az üveghez, akkor használható -,-

Én amúgy nem nagyon hittem el eddig, hogy ez karcol, de pont nemrég próbáltam ki egyet, egy darab üvegen, nagyítóval felszerelkezve. Hát durva amit csinál, ezt akváriumban jó ideig észre sem veszed.

2011. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm még egyszer, akkor nézek egy jobb algakaparót, ami nem karcol
2011. ápr. 18. 16:38
 5/9 gfero ***** válasza:
inkább pengés algakaparót vegyél jobb van hosszú nyelűbe és így nem kell hogy belenyúljál amikor takarítod az üveget
2011. ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Doruss ***** válasza:
Szerintem is vegyél egy pengéset. Nemrég találtam egyet az itteni állatboltban, 600 forint volt és kifogástalanul működik.
2011. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor megnézem, úgyis megyünk majd állatkereskedésbe
2011. ápr. 18. 18:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam csak van egy fa léc van, és rágumiztam egy mosogatószivacsot, ezzel jól lehet törölgetni az üveget belülről.


Ennél eggyel drasztikusabb eszközöm, hogy 100Ft-os boltból van nekem szike/sniccer, és annak a pengéjét kiszedtem és azzal kaparászok, pl vízkövet, vagy durva zöld algát.


De ha nem túl sok a fényem, akkor olyan kegyetlen algáim nem lesznek, akkor a szivacs is pont elég.


Mágnesest pl barátom nővére használta, tőle hallottam én is, hogy karcol és mondjuk az baj, mert egy év mulva akkor hogy fog már kinézni az akvárium :)

2011. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké, akkor én is kitalálok valamit :)
2011. ápr. 18. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!