Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak ezzel a növénnye...

Doruss kérdése:

Mit csináljak ezzel a növénnyel? Mert ez így nem tűnik túl jónak.

Figyelt kérdés

Van egy növényem, valószínűleg hygrophila corymbosa, bár nem 100%. Nagyon sok levelet hozott a felső részén, így elég furán néz ki. Képek:

[link]

[link]

Levágjam valahogy a hajtások egy részét? Vagy mit csináljak?

Előre is köszi!


2011. ápr. 18. 17:27
 1/6 Platypus ***** válasza:

Ennek tényleg nem így kéne kinézni. Szerintem Nomaphila stricta lesz, de erre se vennék mérget.


Valamiért nagyon rövidek a szártagok, és mintha hullámosak is lennének az új levelek. Ez valami hiánytünet lesz, bár pontosan ilyet nem találok a listákban. A kálciumhiány hasonló, de az kb. akkor lehetséges, ha desztvízben tartod a növényeket. Ha nem túl régi a növény, akkor szerintem hagyd békén, lehet hogy magától megjavul.


[link]

2011. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért hozza ott a leveleket, mert intenzív fényigényű növény (ez kb. 1 watt/litert jelent), az alja elsatnyul, tör a fény felé. Ha van elég fényed, ritkísd meg a tetejét, vágj le legalább 10-15 centit és ültesd el. Így remélhetőleg az alja is belombosodik. De ha nincs elég, akkor egy idő után ki lehet dobni a növényt, mert nem lombosodik, csak nyúlik. Ez esetben ne vágd vissza, hagyd, hogy legalább a teteje kapjon fényt.
2011. ápr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Persze nyugodtan ritkítsd meg, a hajtásokat le is ültetheted, ha van szabad hely.Látom már gyökeret is eresztett néhol az ízeknél.Nagyon éles és tiszta eszközzel vágj.
2011. ápr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KMartin4 válasza:

Nem vagyok szakértő, de ahogy egy pár képet elnéztem nem nagy a baj. Viszont a hosszabb levelek közül párat le lehet vágni, nagy bajt nem okozhat...


DE NEM ÉRTEK HOZZÁ! Ez csak szerintem van így (elvégre ez is csak egy növény :)) De szerintem keres rá google-n vagy bármin és hasonlítsd össze a képeket a tieddel...

2011. ápr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én is valami hiánytünetre tippeltem, mert a levelei tényleg hullámosak. De pár nap múlva átalakítom az akváriumot, lesz jóval több fény meg növénytáp is. És akkor majd visszavágok belőle. Egyébként 0,725 watt/liter fényem lesz akkor, remélem, elég lesz.

Sokat segítettetek, köszi!

2011. ápr. 18. 17:57
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, a növények új, ill megváltozott körülmények között, gyakran hetekig vegetálnak, próbálnak alkalmazkodni.Annak függvényében, hogy milyenek az új körülmények egy idő után vagy elkezd növekedni , vagy elpusztul.Gyenge fénynél, megnyúlik és sápatag lesz, erősnél dús és zöld. A tápanyaghiány foltosodást, szárgyengeséget,rothadást, elszíneződést, okozhat.Nem tűnik vészesnek a dolog, vágd vissza egy kicsit és valószínűleg, ha megcsinálod a világítást és tápozol egy keveset, szépek lesznek az új hajtások, ezekből már bátran ültethetsz, mert a te vizedhez alkalmazkodtak.Sok esetben az anyanövényt érdemes kidobni és az egészséges hajtásokból új növényt nevelni, mármint, ha nagyon csúnya, de szépek a hajtásai.
2011. ápr. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!