Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem szabad etetni a...

Miért nem szabad etetni a kalakat, amig betegek?

Figyelt kérdés
A vízminőség miatt vagy másért?
2011. ápr. 19. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
szabad etetni ha betegek akkor is:D
2011. ápr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja, rosszul fejeztem ki magam. Amíg tart a kezelés?
2011. ápr. 19. 23:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert a kaja rontja a vízminőséget, vagy talán mert a gyógyszerekben lévő toxikus/mérgező anyagokat nem kell, hogy megegye a hal, vagy csak mert jobban hat a gyógyszer ha nem eszik közben, mert a kaja terheli a szervezetet, ugyanis energia kell az emésztéshez.


Valami ilyesmit tudok elképzelni, aztán az is lehet, hogy hülyeséget mondtam.


Én is csak hallottam, másoktól hogy nem szabad etetni kezelés alatt, de még soha senki sem fejtette ki nekem, hogy mért.


Kezelés után meg változatosan kell etetni hogy hamarább felépüljenek ez mondjuk logikus.


De ha belegondolok, én se nagyon kajálok amikor pl meg vagyok fázva, olyankor nem is tudok enni, csak keveset, és úgy hamarább meg is gyógyulok. Ha meg gyomorrontásom volt, akkor meg pláne nem eszek vagy 2 napig.


Az állatok se nagyon esznek ha betegek, ők még annyira sem, mint az ember. Sokszor egy állatnál abból veszed észre, hogy beteg, hogy nem eszik, fáradékony, nem rohangál annyit mint szokott. Persze nem a halaknál, hanem úgy általánosságban a szőrös házi állatoknál például :)

2011. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Főleg azért nem, mert a halaknál az emésztés energia igényel, kevésbé tudnak küzdeni a betegség ellen.
2011. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*energiát

Egyre hülyébben írok...

2011. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
79%
Attól függ, hogy mi a baja és , hogy egyáltalán eszik e.Némelyik esetben pl bélparaziták, egyes bélgombák okozta fertőzésnél, a gyógyszer legjobb alkalmazása, ha az ételre is csepegtetünk belőle.Általában egy beteg hal a táplálkozást is beszünteti, ilyenkor csak a vizet szennyezzük a kajával.A halak ürüléke sem kívánatos a gyógymedencében, ezért sem ajánlatos etetni.Murrnak is igaza van, leterhelő lehet egyes esetekben a szervezetükre, ha etetve vannak.Ezen felül sok gyógyszer tartalmaz festékanyagot, ez által tapad a hatóanyag a hal testére, ill a parazitákra, nem minden esetben jó, ha gyógyszeres kaját etetünk velük, főleg ha külső parazitái vannak.
2011. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!