Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány watt per liter kell a...

Hány watt per liter kell a tavirózsáknak? És melyik faj a legalkalmasabb az akváriumi tartásra?

Figyelt kérdés
A Horn-Zsilinszky könyvben a Dauben tavirózsáját írják.
2011. ápr. 20. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem törpe sárga tavirózsám volt, gyakorlatilag világítás nélkül. Igaz, tönkre is ment, de ha kapott volna egy kevés fényt, még mindig szép lenne, így is fél évig bírta. Mivel nagy akváriumba való, így a watt/liter szabály itt már nem igazán érvényes. Mondjuk egy 150 literes akira 50-60 watt már elég. Viszont rengeteget takar, alá kevés növény telepíthető.
2011. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer régen kaptam valakitől 3 darabot, sajnos nem tudom milyen fajtát, de valahogy kidöglöttek, szerintem nálam kb 3 hónapig bírták közepes fényen. De nem biztos, hogy a fény volt a bajuk, én nem tudom mi :)
2011. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. ápr. 20. 21:31
 4/7 Platypus ***** válasza:
Nem egészen tavirózsa, de akváriumban gyakran tartanak tigrislótuszt. Nymphaea lotus 'Zenkeri' néven találod meg. Főleg a levele miatt tartják, de virágozni is szokott.
2011. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
[link] őrá gondolsz? Rajta is elgondolkodtam, csak az a bajom vele, a víz alatt is vannak levelei.
2011. ápr. 21. 10:48
 6/7 Platypus ***** válasza:

Igen, erre a fajra gondoltam. Pont a víz alatti levelei miatt lett népszerű az akváriumban, de ha nem nyírod, akkor ez is fel fog nőni a felszínre.


Ilyen virága van:

[link]

2011. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gyönyörű. De van egy olyan érzésem hogy egy kis ADA Amazónia és CO2 is besegített, de azt hiszem elgondolkodok rajta:D
2011. ápr. 21. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!