Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Horn-Zsilinszky könyvbe a...

A Horn-Zsilinszky könyvbe a betta tartással kapcsolatba, nem szúrta valami a szemeteket?

Figyelt kérdés
"Akvaristák gyakran tartanak egy-egy hímet egymás mellett 1-1.5 literes beföttes....." Ezt már máshol is olvastam,hogy a betta így adja ki teljes szépségét,(nem pedíg társasban),de ez jó így? Most akkor hány liter elég egy bettának?
2011. ápr. 20. 20:56
1 2
 1/16 gfero ***** válasza:
a könyvről nem tudok nyilatkozni mert nincs meg [link] de ha csak 1 hímet akarsz akkor 30 liter a megfelelő nagyság .az hogy a társasban nem ugyanolyan szép nem hiszem .
2011. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az egy elég régi könyv, nyilván annak idején másképp álltak a dolgokhoz az emberek, mint most.
2011. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
"társas akváriumban a sziámi harcoshal igazi szépsége nem érvényesül".Szó szerint.A díszhal.infon,nem 50 liter a minimum? Vagy nem jól értelmezem? Nem kötekedek,tartok bettát társas akváriumban.Nagyon tetszik,a kedvenc halam,és gondolkodom hogy rendezzek-e be neki egy külön akváriumot,csak azt nem tudom mekkorát.25 liter elég lenne csak neki?
2011. ápr. 20. 21:13
 4/16 A kérdező kommentje:
Tizenötödik,bővitett kiadás,2005.
2011. ápr. 20. 21:15
 5/16 gfero ***** válasza:
azért írnak 50 litert mer 1 hím van 3 nősténnyel és ennél kisebb aksiban a nősténynek nem lenne hová elbújni a hím agresszív támadása elől ha nincsenek felkészülve a párzásra
2011. ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég a 25.

Egy állat tartásánál általában a teljes értékű életet értik, amibe a szaporodás is bele tartozik. Az ilyen életkörülmények fenntartásához, 1 hímet együtt kell tartani több nősténnyel. Ehhez kell az 50 (szerintem 60) literes minimum méret.

2011. ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

21:17 vagyok.

Azért lehet olvasni a sorok között, van igazság az írottakban. Az ingerszegény környezet kifejezetten árt a bettáknak, tényleg szebbek, ha néha látnak más hímet is. Persze nem 1 literes befőttes üvegben.

Sőt tovább megyek, szerintem élénkebbek, egészségesebbek, nagyobb, szebb uszonyúak, ha néha pózolhatnak.

Ezért szoktak neki türözni néha.

2011. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
25 literes akvárium,sok növénnyel? szivacsszűrő elég? Víz hömérséklet 25-27 fok?
2011. ápr. 20. 21:27
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
a betta nem társas akiba való nem tudom miért nem értik meg még mindig nem azért harcos hala neve mert olyan kis társaság kedvelő
2011. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Platypus ***** válasza:
A Betta uszonyainak teljes szépsége csak akkor fejlődik ki, ha néha pózol más hímeknek, vagy éppen a tükörképének. Erre szükség van a megfelelő hormontermelés miatt. Ennyi a lényeg a mondat mögött. Ehhez elég napi pár perc is. A mai felfogás szerint egyáltalán nem szabad állandóan látniuk egymást a hímeknek, és a pár literes edény is állatkínzás. A könyvet lehet, hogy 2005-ben adták ki utoljára, de attól még az vagy 30 éves szöveg.
2011. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!