Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor tehetek bele halakat?

Mikor tehetek bele halakat?

Figyelt kérdés

Tegnap összeraktam az akváriumomat, halak még nincsenek, csak dekoráció, növények(élő). Ezerrel megy a szűrés minden.

Tettem a vízbe: [link]


Van ahol azt olvasom, pár nap míg beletehetem a halakat, van ahol azt, hogy 1 hét, máshol meg azt, hogy pár hét!


30N


2011. ápr. 20. 22:12
 1/6 A kérdező kommentje:
ja meg van ilyen kristályvíz tablettám, de ez mellé nem mertem még azt is tenni. Mehet bele, vagy "fölösleges" és csak lehúztak vele?:D Tekintve, hogy a Sera vízelőkészítő mindent kiöl meg megköt és stb...
2011. ápr. 20. 22:14
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne tedd bele a kristályvizet, kicsit átvertek vele, de ez a legkevesebb, ne foglalkozz vele :)

Az aquatan nem öl ki mindent, csak megköti a nehézfémeket (elvileg, amúgy ennek a hatásmechanizmusa egyáltalán nem ismert és bizonyított).

Lényeg a kényegben, hogy most arra várunk, hogy a hasznos lebontó baktériumok megtelepedjenek. Ez 3 hetet vesz igénybe. Tegyél halkaját a szűrőbe, a bacikat is etetni kell (néhány naponta egy minimális kaját adj nekik). 2 hét múlva már telepíthetsz néhány halat, ajánlott 2 részletben, 1 hét eltolással betelepíteni őket.


Ez az egész folyamat meggyorsítható 1 héttel, ha használsz baktériumkultúrát. Elvileg a kristály tabletta is ilyen, de senki nem tudja, hogy mi van benne, hogy működik. A sera nitrivec jobb a célra, de ezt sem használtam még soha, jobb kivárni, meghagyni az időt a természetnek.

2011. ápr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

húha, értem köszönöm! Szegény kisfiam, már így is tűkön ül, hogy "ajaa mikoj hozoj máj hajaaat??"

De akkor még várnia kell a kis drágámnak:)

2011. ápr. 20. 22:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondd azt neki holnap, hogy:

- Képzeld elmentem a boltba halat venni, és bezárt a bolt. Az van kiírva, hogy csak 2 hét mulva nyit ki. Biztos elmentek szabadságra a bácsik.


De addig hoztam neked egy kindertojást, nézzük meg mi van benne.

2011. ápr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, várni nehéz:)

Ahogy mondtam, ha vesztek egy nitrivec-et, akkor egy hét múlva már lehet néhány halat telepíteni. Bár én nem szeretek ezzel sietni, a holnapi válaszolók nagy része azt fogja mondani, hogy nyugodtan, jó lesz az hamarabb is. Én így tanultam édesapámtól, így csinálom 20 éve, ezt ajánlom mindenkinek, de nem azt jelenti, hogy máshogy nem lehet.

2011. ápr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gfero ***** válasza:
annyival egészíteném ki hogyha siettetni akarod és van felesleges pénzed akkor vegyél tetra baktozynt és 1 hét múlva mehetnek bele a halak persze nem az összes egyszerre.ha nem akkor 2-3 hét a várakozási idő
2011. ápr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!