Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkorára nőtt meg az aranyhal...

Mekkorára nőtt meg az aranyhalatok?

Figyelt kérdés
Rengetek kép és videó van fent a neten óriási aranyhalakról. Nőtt már meg valakinek hasonlóan nagyra? És ha igen mennyi idő alatt? Olyan szépek.
2011. ápr. 21. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Nekem az óriás aranyhalakról a koi pontyok jutnak eszembe, óriás aranyhalat még nem is láttam. Mikor nekünk volt, akkor kicsik maradtak, még a nem büntetendő gömbakváriumos korszakban. :)
2011. ápr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nagyra....főleg amekkora volt.....
2011. ápr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Frontosa ***** válasza:

Az aranyhalat a sima Ezüstkárászból (ami szinte minden vizünkben megtalálható) tenyésztették ki, genetikailag ugyanaz. Optimális körülmények között, pl. tóban 2 kilósra, 35-40 centisre is megnő, a hiedelemmel ellentétben az egyik legtovább élő akváriumban is tartható hal, 15-20 évig is elélhetnek, bár akváriumban ritkán fordul elő, hogy eddig eléldegél.

A koi ponty, a ,,mezei" ponty egyik színváltozata, ő 30-35 kilósra is megnő és több évtizedig is élhet (ide már egy többhektáros tó kell, ahol van bőven kaja és nincs se horgász, se halász). Szóval amit láttál az koi ponty és nem aranyhal.

Üdv,

2011. ápr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aranyhalat még nem tartottam, de halastóból már horgásztam ki sokat. Olyan 30-40 dekásak voltak. Méretre kb 20-25 centisek. Kinézetre, ízre, pont ugyan olyan, mint a kárász, csak a színében más. Még a a halászlébe is került aranyhal. :)
2011. ápr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gfero ***** válasza:
65%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.A válasz megírásának időpontja: ma 08:20

azért maradt kicsi a ti aranyhalatok mert egy kis gömbakváriumba nem tud kifejlődni rendesen és messze nem éri el a normális nagyságát

2011. ápr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen az aranyhal, hely nagyságához igazodva fejlődik. Kis akváriumban kis fejletlen marad...Nekem hatalmasra megnőttek, van most 2 db
2011. ápr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy tóban már ki tud fejlődni, de én se láttam még olyan hatalmasat, szerintem max 30cm volt a legnagyobb, amit láttam.
2011. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:

Az aranyhal méretét nem a hely korlátozza, hanem a vízminőség! A kis akváriumban azért marad sokszor kicsi, mert a saját piszkában fuldoklik.


Néhány videó valódi aranyhalakról(egyik sem koi):

http://www.youtube.com/watch?v=viG9WyTo_JU

http://www.youtube.com/watch?v=VM8WuI7zqgY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=0SvnCNFd3jI&feature=related


Mindhárom rohadt kicsi helyen van, de megnőttek mert legalább a víz tiszta volt.

2011. ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!