Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatok kis testu sugereket...

Tarthatok kis testu sugereket vitorlsokkal 200 L akvariumban?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen.
2011. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Esetleg néhány törpesügért tarthatsz, de csak ha nagyon jó vízminőséget tudsz biztosítani. Kell egy profi külső szűrő meg egy erős belső, összesen olyan 6-10X vízforgatással. Külsőből megéri házit készíteni, mondjuk olyan 50 literes hordóból.
2011. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Murr bácsi.Ez már megint kicsit túlzás.Egy jó belső szűrővel sima ügy.Remélem nem haragszól:)
2011. ápr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

200 liter. Belsővel? Oszt' vízcserék hogyan történnek? Vagy megeszi a ramirezi a nitrátot? :)

Össze fog akadni a bajszunk :)

2011. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
B@szki ha összeakad,ha nem.Én nagyon sok évig így tartottam halat gond nélkül vitorlás+zebrasügér.Lehet azt mondani,hogy sz@rul érezték magukat,de én láttam rajtuk,hogy tökre nem:)
2011. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem mondom, hogy rosszul érezték magukat, mivel a viti is sügér, lehet együtt tartani őket. Ez tény. Hogy meddig éltek nálad, hányan és hogyan, azt csak te tudod.

De egy ekkora akvárium, főleg sügerekkel, nem megy el külső szűrő nélkül (heti 50 liter vizet lecserélni elég elvetemült vállalkozás). Persze, nálad biztosan éltek úgy is, de szerintem nem jó ötlet ezt ajánlgatni mindenkinek, főleg hogy egyáltalán nem részletezed a körülményeket.


Ezt ajánlom olvasásra (a kérdezőnek):

[link]

2011. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jóféle kútvíz,remélemezel mindent elmondtam...
2011. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt igen, hogy csak a hülyeséget terjeszteni meg szórakozni jöttél. Neked biztosan jó móka, de másokkal cseszel ki.
2011. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
51%

Kedves kérdező, jobban jársz, ha nem fogadod meg a 64%-os versenyző tanácsait. Amit ő ajánl, az néha működik, de amúgy hatalmas felelőtlenség, egy belső szűrő nem képes egy 100 liternél nagyobb akváriumot rendesen tisztán tartani. Vannak olyan halak, amik jól viselik a szennyezett vizet, de egy normális akvarista célja az, hogy jól érezzék magukat az állatai, nem pedig hogy túléljenek.


Ha a kistestű sügér alatt törpesügereket értesz, akkor nem is érdemes belevágni egy külső szűrő nélkül.

2011. ápr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Frontosa ***** válasza:
59%

Külső szűrő nélkül semmiképp nem fog működni.

Kis Testű Tanganyika sügerekből (nem bármelyik) rakhatsz melléjük egy csapatot, esetleg néhány Dél-Amerikai sügér faj még szóba jöhet, de előtte mindenképp nézz utána vagy kérdezz rá az adott halfajra, mert egy erős területvédő 5 centis sügér is könnyen taccsra vághatja a vitorlásokat.

Apistogrammakkal (1 hímre legalább 3 nőstény), Ramirezikkel vagy egy nagyobb csapat Csigasügérrel nyugodt szívvel tartható.

Üdv,

2011. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!