Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tetovilagitaskor hasznalt...

A tetovilagitaskor hasznalt neon cso es a viz koze kell tenni uvegglapot?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 17:24
 1/4 gfero ***** válasza:
ha akvarisztikai neoncsőről van szó tehát szigetelt akkor nem kell
2011. ápr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Nem a neoncsőnek, hanem a foglalatnak kell páramentesnek lennie! Akkor nem kell üveglap. Ha a világításod gyári, akkor vagy eleve szigetelt, vagy van hozzá üveglap is. Ha barkácsolt, akkor neked kell páramentessé tenni, vagy ha nem sikerül, akkor üveglapot használni.
2011. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy igazán precízek legyünk: Nem neoncső hanem fénycső.

Ha páramentes foglalatokat használsz, akkor a csövet érheti a felfröccsenő víz.

2011. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez attól függ...


Annyi lehet ugyebár a problem, hogy ha nagyon közel van a vízhez, akkor párás lesz a neon, ilyenkor a csatlakozások oxidálódhatnak, rozsdásodhatnak, és 1 év mulva vehetsz új foglalatot. A neon vízköves lesz, melyet néha le kell törölnöd egy ecetes ronggyal.


Na de én vagyok az ellenpélda.

Nálam teljesen nyitott akváriumok vannak. 5cm-vel lejjebb van a vízszint és 5cm-vel följebb indul a lámpa, tehát egy olyan 10cm rés van a vízszint és a neon között, így a neon tök száraz marad. Ezért nekem nem szükséges se páramentes foglalat, se üveglap, mert egyszerűen a lámpa alatt szellőzik annyira, hogy kiszáradjon és ne okozzon semmilyen gondot. Évek óta mennek így is akváriumaim.

Ez nekem kényelmes, mert takarítani sem kell soha a vízkövet, se az üveglapról se a neonról, viszont hetente elpárolog az akváriumokból vagy 2 liter víz.


De hát megnézed, ha párásodik a neonod, akkor tegyél egy üveglapot.


A másik variáció, hogy ha neked olyan akváriumod van, ami zárt, Pl ha van egy fa vagy műanyag tetőd és abba vannak a neonok, hát abba muszáj páramentes foglalat vagy egy üveglap mert ott bent esik az eső. Ott még ha van egy etető nyílásod, azon nem tud szellőzni rendesen, nem tud hova elpárologni a víz, és az egész tetőd halál ocsmány vízköves lesz belülről 2 hét után.


Jó, mondjuk kívülről jól néznek ki ezek a gyári tetős akváriumok, csak belül vízkövesek, de az meg úgysem látszik, csak ha kinyitod...

2011. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!