Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha butorba akarom be epiteni...

Ha butorba akarom be epiteni az akvariumot akkor hogyan oldom meg a vilagitast?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát... Az akváriumot alacsonyabbra kell tervezni, mint a bútor nyílását, hiszen hetente bele kell tudnod nyúlni talajporszívózás miatt, növény ültetéshez, esetleg halat betenni/kivenni. Tehát el kell férnie felette a világításnak is.
2011. ápr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 2 akvárium van egy szekrényben egymás fölött.


Az alsó polcon az akvárium fölött olyan 20 cm van kihagyva. Hát Leszívni csővel a vizet azt tudom könnyen, a beöntögetés nehézkes csak kicsit de egy kisebb műanyag edénnyel megoldható. A lámpa kicsit hátrébb van keresztbe rátéve az akivárium tetejére, hogy a kezem odaférjen az elejéhez, és a lámpa kivehető, ha nagyon takarítani akarok az akváriumban.


Na és az egésznek az elejére, hogy ne látszódjon az akvárium teteje, két szöggel ráraktam egy műanyag lapot, melyet bevontam fekete fotokartonnal. Az csak takaró elemként funkcionál, könnyen levehető.



--------------


A másik akvárium meg a felső polcon van.

Annak a teteje = maga a szekrény teteje.

De a szekrény teteje is ugyanolyan lap, mint a többi polc ami benne van, csak ezt a lapot két csavarral kétoldalról odabaszkuráltam a szekrény oldalához a hátsó szélénél és így felnyitható lett.

A tetőre pedig alulról felcsavaroztam mindenféle tré neonfoglalatot az úgyse látszik, de a világítás így jó.

Ezt könnyebb takarítani, mert ki tudom nyitni a tetejét teljesen.

2011. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!