Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor vándorolnak a kék bálnák?

Mikor vándorolnak a kék bálnák?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom tél előtt de nem vagyok benne biztos. Légyszi segítsetek!! fontos lenne!! köszi!
2011. ápr. 22. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

"....A kutatók szerint az eredmények megmagyarázzák, hogyan képesek a bálnák a nyári antarktiszi táplálkozási időszakot követően több hónapot vándorlással, majd a trópusi szaporodási helyeken eltölteni, ahol nagyon kevés az elérhető táplálék, és a nőstényeknek ráadásul még utódokat is kell nevelniük."


Egy cikkből egy részlet, remélem választ ad a kérdésedre! Én úgy vettem ki ebből, hogy télre a trópusokra mennek világra hozni az utódokat.

2011. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
A bálna a halak vagy az akvarisztika témakörébe tartozik? :)
2011. ápr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jogos, a bálna nem hal és akváriumban sem tartják :)

Amúgy a válasz:

"A szürke bálnák a Csendes-óceán északi részén élnek. Két (keleti és nyugati) populációjuk különíthető el; ezek nem keverednek egymással. A keleti populáció tagjai minden évben 20 ezer kilométeres vándorutat tesznek meg, többet, mint bármely más emlős, leszámítva egyes embereket. Nyáron a Bering- és a Csukcs-tengerben tartózkodnak, majd szeptemberben vagy október elején megindulnak dél felé. Az Alaszkai-öblön átkelve november végén, december elején érik el az Egyesült Államok partvidékét. A karácsonyt San Diego térségében töltik. Januárban érkeznek meg párzási helyeikre: többségük e célból a Kaliforniai-félsziget nyugati partjának lagúnáit keresi fel, de egy részük beúszik a Kaliforniai-öbölbe. Dél felé haladtukban a bálnák 180 km-t is megtesznek naponta. Februárban megindul a vándorlás észak felé. Ekkor az állatok lassan haladnak, részint, mert újszülött borjak is vannak köztük, részint, mert az áramlási viszonyok is kedvezőtlenebbek: csak 80 km-t tesznek meg naponta. Az utolsók májusban hagyják el az amerikai vizeket."

2011. ápr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!